Sensacyjny zwrot ws. przyszłości Szczęsnego. Juventus będzie wściekły

Wojciech Szczęsny jest kluczowym zawodnikiem Juventusu, chociaż jego przyszłość w tym klubie jest pewną niewiadomą. Na razie nie przedłużył wygasającego w przyszłym roku kontraktu, co rodzi wiele spekulacji. O tym, jak mogą potoczyć się losy bramkarza, pisze włoski dziennik "Corriere dello Sport". Okazuje się, że możliwy jest całkiem zaskakujący scenariusz, niekoniecznie wymarzony dla turyńczyków.

Wojciech Szczęsny niezmiennie ma bardzo mocną pozycję w Juventusie, którego jest podstawowym bramkarzem. Aczkolwiek jego przyszłość nie jest do końca jasna, gdyż jego umowa wygasa z końcem czerwca przyszłego roku. We włoskich mediach pojawia się wiele spekulacji na temat tego, co będzie dalej.

Zobacz wideo Tak Wojciech Szczęsny odpoczywa po operacji. Bajkowa sceneria

Co dalej z Wojciechem Szczęsnym w Juventusie? Są nowe wieści

34-latek jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w zespole (6,5 mln euro rocznie). Gdyby chciał pozostać w Turynie, musiałby się liczyć z obniżką pensji, a być może i zmianą roli w zespole. Mówi się, że mógłby zostać mentorem młodszego bramkarza, który docelowo byłby jego następcą - przed laty podobnie wyglądało to z Polakiem oraz Gianluigim Buffonem.

Z informacji włoskiego "Corriere dello Sport" wynika, że na razie strony nie są blisko porozumienia w sprawie nowej umowy. Mimo to Szczęsny i tak może zostać w Juventusie na przyszły sezon, a potem odejść jako wolny zawodnik. To byłoby nieco zaskakujące, gdyż w takim wypadku klub nie zarobiłby na jego transferze. Przyszłość bramkarza będzie omawiana w najbliższych tygodniach, wtedy będzie wiadomo więcej na ten temat.

Wojciech Szczęsny wraca do zdrowia po kontuzji

W najbliższym czasie turyńska drużyna będzie musiał sobie radzić bez reprezentanta Polski. W meczu z Torino (0:0) Szczęsny doznał złamania kości nosowych i musiał przejść zabieg. Obecnie wraca do zdrowia i najprawdopodobniej zabraknie go w składzie na ligowe spotkanie z Cagliari (19 kwietnia). Powinien być gotowy na spotkanie z Lazio w Pucharze Włoch (23 kwietnia), tyle że w tych rozgrywkach numerem jeden jest Mattia Perin i Polak raczej zasiądzie na ławce rezerwowych. Powinien za to zagrać z ligowej potyczce z Milanem (28 kwietnia).

W tym sezonie Szczęsny rozegrał 30 spotkań w barwach Juventusu. 14 z nich zakończył z czystym kontem, w pozostałych łącznie przepuścił 23 bramki.

Czy Wojciech Szczęsny wypełni kontrakt z Juventusem?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.