Burza we Włoszech przez Zielińskiego. Cały świat usłyszy. "Nie mogę tego znieść"

- Nie mogę znieść tego, jak potraktowano Zielińskiego, który przestał być już częścią zespołu - powiedział Fabio Cannavaro w rozmowie z "Il Mattino" Mistrz świata z 2006 roku stanął w obronie Piotra Zielińskiego, który latem odejdzie z Napoli. Jego rozstanie z klubem pozostawia jednak niesmak z powodu tego, jak został potraktowany przez działaczy.

Ośmioletnia przygoda Piotra Zielińskiego z Napoli dobiega końca. Polak zdobył z klubem między innymi mistrzostwo Włoch w zeszłym roku. Wraz z końcem sezonu wygasa jego kontrakt, który nie zostanie przedłużony. Niemal pewne jest, że pomocnik przejdzie do Interu Mediolan, a oficjalne ogłoszenie tego transferu jest jedynie kwestią czasu.

Zobacz wideo Jan Bednarek w ogniu krytyki! Probierz: Dobrze wybrałem

Fabio Cannavaro broni Zielińskiego

Duży niesmak pozostawia sposób, w jaki Napoli potraktowało Polaka. Działacze niechętnie podchodzili do rozmów w sprawie przedłużenia jego umowy. Ponadto, gdy dowiedzieli się o jego negocjacjach z Interem Mediolan, ukarali go i wykreślili ze składu w Lidze Mistrzów. Krytycznie o pomocniku wypowiadał się również Aurelio De Laurentiis. Taka postawa Napoli bardzo nie spodobała się byłemu piłkarzowi i mistrzowi świata z 2006 roku Fabio Cannavaro, który stanął po stronie Polaka. 

- Nie mogę znieść tego, jak potraktowano Zielińskiego, który przestał być już częścią zespołu. Dlaczego nie można godnie pożegnać kogoś, kto przez osiem lat oddawał duszę tej drużynie? Wygląda to tak, jakby musiał uciekać z Neapolu pod osłoną nocy, niemal potajemnie - powiedział były trener między innymi Guangzhou FC i Benevento w rozmowie z "Il Mattino". 

W podobnym tonie wypowiedział się również były włoski piłkarz Salvatore Bagni.  - Jest mi przykro, że jego historia tak się kończy. Myślę, że jemu też, bo szanował ten klub i zawsze był profesjonalistą - powiedział w rozmowie z "Corriere dello Sport".

W bieżącym sezonie Piotr Zieliński nie jest w dobrej dyspozycji. Do tej pory rozegrał łącznie 32 mecze, w których strzelił trzy gole i zaliczył tyle samo asyst. Kolejną okazję od gry będzie miał w niedzielę. Tego dnia o godzinie 15:00 Napoli zmierzy się na wyjeździe z Monzą. Drużyna Polaka po 30 kolejkach Serie A zajmuje ósme miejsce w tabeli i ma na koncie 45 punktów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.