Takich słów o Zielińskim jeszcze nie było. Dyrektor Napoli naprawdę to powiedział

Piotr Zieliński pojawił się na początku drugiej połowy meczu Napoli z Atalantą, ale jego zespół przegrał 0:3. Przez to aktualni mistrzowie Włoch znacznie sobie utrudnili walkę o awans do europejskich pucharów, przede wszystkim do Ligi Mistrzów. Jedno z pytań dziennikarzy do Mauro Meluso, dyrektora sportowego Napoli, dotyczyło właśnie Zielińskiego. Działacz postanowił porównać jego sytuację do... Kyliana Mbappe.

Napoli nie weszło dobrze w ligowe rozgrywki po marcowej przerwie na zgrupowania reprezentacji. Zespół prowadzony przez Francesco Calzonę przegrał 0:3 z Atalantą Bergamo po golach Aleksieja Mirańczuka, Gianluki Scamakki i Teuna Koopmeinersa. Piotr Zieliński pojawił się na boisku na początku drugiej połowy w miejsce Hameda Juniora Traore i starał się być aktywny. W 55. minucie nawet trafił w słupek. Tym samym Napoli nie skorzystało z możliwości, by awansować na szóste miejsce w Serie A i traci już pięć punktów do strefy pucharowej.

Zieliński został porównany do Mbappe. Ale w nieco innym znaczeniu. "Brak postawy odwetowej"

Tuż po meczu na Stadio Diego Armando Maradona z dziennikarzami DAZN rozmawiał Mauro Meluso, dyrektor sportowy Napoli. Działacz otrzymał pytanie o Zielińskiego i porównał jego sytuację do Kyliana Mbappe. - Milan wygrał mistrzostwo Włoch z Franckiem Kessie, któremu wygasał kontrakt i potem odszedł. Kylian Mbappe gra w PSG, a tam wygasa mu kontrakt. Trzeba wyjść poza pewne zwyczaje. W przypadku Zielińskiego nie mieliśmy ani postawy odwetowej, ani nie postąpiliśmy wbrew jego życzeniom - powiedział.

- Dziś Piotr wszedł i zagrał. Zawsze dawaliśmy trenerom maksymalną swobodę, rozmowy z nimi mają na celu wprowadzenie pewnego rodzaju merytokracji w kwestii tego, kto ma grać. Mamy do rozegrania osiem meczów w lidze włoskiej, więc odłóżmy pewne dyskusje na inny czas - dodaje Meluso. Napoli zagra jeszcze w tym sezonie z Monzą (07.04), Frosinone (14.04), Empoli (20.04), Romą (28.04), Udinese (05.05), Bolonią (12.05), Fiorentiną (19.05) i Lecce (26.05).

Warto w tej sytuacji dodać, że Zieliński odchodzi z Napoli po zakończeniu tego sezonu po ośmiu latach. Jego nowym klubem ma być Inter Mediolan, z którym podpisze czteroletni kontrakt i zarobi 4,5 mln euro netto plus premie za sezon. Zieliński trafił do Napoli latem 2016 r. z Udinese Calcio za 16 mln euro. W tym czasie zagrał 361 spotkań, w których strzelił 50 goli i zanotował 46 asyst. W tej części sezonu jest jednak głównie rezerwowym.