Oto pierwszy hit lata! Gwiazdor wyraził zgodę. Transfer za 130 milionów

Trwający sezon jest dla Napoli nieudany. Zmiany trenerów, mnóstwo kompromitujących spotkań, a także brak żadnych szans na obronę mistrzowskiego tytułu mogą boleć kibiców. Wygląda na to, że latem fani spod Wezuwiusza muszą być gotowi na kolejne złe wieści. Jedna z największych gwiazd klubu może odejść. Dziennikarz Rudy Galetti przekazał najnowsze informacje w sprawie Victora Osimhena.

Victor Osimhen trafił do Neapolu latem 2020 roku. Wcześniej zachwycił piłkarską Francję i stanowił o sile Lille. We Włoszech nie potrzebował wiele czasu na aklimatyzację, a prawdziwy rozkwit jego talentu przypadł na trzeci sezon gry na Półwyspie Apenińskim.

Zobacz wideo Tajemnica kadry. "Chodziło o motywację"

Osimhen zdecydował. Ma tam trafić po sezonie

Trudno bowiem inaczej określać 26 goli i pięć asyst, które przyczyniły się do pierwszego w XXI wieku mistrzostwa kraju dla Napoli. Dziś są to jednak jedynie wspomnienia. Neapolitańczycy grają gorzej, notują słabszy sezon, a i Osimhen zdobył "zaledwie" 11 ligowych goli. 

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że rozegrał tylko 17 z 29 meczów na poziomie Serie A. Powołanie na Puchar Narodów Afryki, a także problemy ze zdrowiem nie pozwoliły mu na lepszy bilans. Niewykluczone, że dla 25-letniego Nigeryjczyka to ostatnie miesiące - nie tylko w Napoli, ale i we Włoszech.

Dziennikarz Rudy Galetti na swoim profilu na X podał najnowsze informacje w sprawie przyszłości Osimhena. - Zawsze był głównym celem Chelsea, aby wzmocnić atak. Porozumienie z zawodnikiem nie byłoby problemem, ponieważ chciałby on dołączyć do Chelsea. Klub skłonny jest wpłacić jego klauzulę odejścia, ale jedynie negocjuje warunki płatności z Napoli.

Londyńczycy, którzy nie zatrzymują się na rynku transferowym, musieliby zapłacić około 130 milionów euro. Taka kwota pojawiała się w przekazach medialnych przy nazwisku Osimhena. - Podjąłem już decyzję. Chcę zrobić kolejny krok w mojej karierze po zakończeniu sezonu. Wiem, co chcę zrobić i jaki krok chcę wykonać. Chcę dobrze zakończyć sezon z Napoli, a następnie ogłosić decyzję, którą już podjąłem. Myślę, że 60 proc. ludzi rozmawia o plotkach łączących mnie z Premier League. To jedna z największych i najlepszych lig na świecie - mówił. Napoli zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Serie A. Chelsea w Premier League jest dopiero 11. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.