Zaskakujący zwrot ws. Zielińskiego. Włosi ujawnili plany nowego trenera Napoli

Żegnający się z Napoli Piotr Zieliński poszedł w odstawkę i nie zagrał w dwóch ostatnich meczach swojego klubu. Pomiędzy nimi doszło jednak do zmiany trenera, zespół przejął Francesco Calzona, który w Lidze Mistrzów nie mógł wystawić Polaka ze względów formalnych. A o tym, jakie ma wobec niego plany, pisze dziennik "Corriere dello Sport". Wiadomo, czy w najbliższym meczu z Cagliari Zielińskiego należy spodziewać się na boisku.

Piotr Zieliński po zakończeniu sezonu opuści Napoli i jako wolny zawodnik przeniesie się do Interu Mediolan - taki scenariusz wieszczą włoskie media, a nawet władze klubu z Neapolu. Z tego powodu Polak nie został zgłoszony do gry w Lidze Mistrzów i istniało ryzyko, że pójdzie w odstawkę w Serie A. Chociaż w tej drugiej kwestii jeszcze wiele może się wydarzyć.

Zobacz wideo Brzęczek nie krył wzruszenia. "Było wiele trudnych momentów, Kuba to udźwignął"

Piotr Zieliński wraca do łask w Napoli. "Nowy trener zna go i ceni"

29-latek przesiedział na ławce rezerwowych ostatni mecz z Genoą (1:1). Potem doszło do bardzo istotnej zmiany, na ławce trenerskiej Waltera Mazzariego zastąpił Francesco Calzona. Ten w spotkaniu LM z Barceloną (1:1) nie mógł skorzystać z polskiego pomocnika, ale ma jasny plan na niedzielną potyczkę z Cagliari.

Według dziennika "Corriere dello Sport" Zieliński powinien rozpocząć to spotkanie od pierwszej minuty. "Nowy trener zna i ceni Piotra od wielu lat i może go wykorzystać w Serie A" - czytamy. Przypomniano, że Calzona pracował w Napoli jako asystent Maurizio Sarriego, u którego Polak stawał się coraz ważniejszą częścią zespołu. 55-latek doskonale zna atuty zawodnika, takie jak "umiejętność dryblowania i atakowania przestrzeni, a nawet jej obrona".

Rollercoaster Piotra Zielińskiego w Napoli. Gra w kratkę

Zieliński ma zatem spore szanse na piąty od początku roku występ. O tym, jak skomplikowana jest jego sytuacja, najlepiej świadczy to, że w tym samym okresie w aż pięciu spotkaniach nie zagrał. Do LM jest niezgłoszony, natomiast w pozostałych przypadkach albo pauzował z powodu urazu (z Salernitaną i Hellasem), albo nie podnosił się z ławki rezerwowych (z Genoą i Interem).

Od początku sezonu reprezentant Polski rozegrał 27 meczów w barwach Napoli. Udało mu się strzelić trzy gole oraz zanotować trzy asysty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.