Media: Juventus postawił jeden warunek Szczęsnemu

W ostatnich latach Wojciech Szczęsny należy do grona czołowych bramkarzy w Europie. 34-latek z powodzeniem występuje w barwach Juventusu i jest ważną postacią reprezentacji Polski. Jego kontrakt w Turynie wygaśnie w czerwcu przyszłego roku. Według doniesień włoskiej prasy pozostanie w stolicy Piemontu jest uzależnione od jednego, ale bardzo istotnego czynnika.

W kwietniu tego roku Wojciech Szczęsny skończy 34 lata. To wiek, w którym bramkarze wciąż mogą grać na wysokim poziomie. Polak potwierdził dobrą dyspozycję w ostatnim meczu Juventusu z Interem Mediolan. Gdyby nie jego interwencje, które zatrzymały Nicolo Barellę i Marko Arnautovicia, "Stara Dama" przegrałaby ten mecz wyżej niż 0:1. 

Zobacz wideo Szpakowski o zmianach w TVP: Lepszego znawcy nie ma

Wojciech Szczęsny chciałby skończyć karierę w Juventusie. Media: klub postawił mu warunek

Tylko w jednym spotkaniu w tym sezonie Szczęsny zawiódł oczekiwania swojego zespołu. Jego błędy przesądziły o porażce 2:4 z Sassuolo. W kolejnych sześciu spotkaniach notował jednak czyste konta. Co więcej - Polak jest jednym z ostatnich zawodników pamiętających wielki, mistrzowski Juventus. W klubie gra od 2017 roku, kiedy przychodził zastępować docelowo Gianluigiego Buffona.

Kontrakt Szczęsnego wygaśnie w czerwcu 2025 roku. Na Półwyspie Apenińskim zastanawiają się, czy bramkarz zakończy karierę w Turynie. Jak zaznacza "Tuttosport" wielokrotnie podkreślał, że chciałby skończyć z zawodowym futbolem jako bramkarz Juventusu. Problemem mogą być finanse. Według informacji powyższego źródła zarabia około 6,5 miliona netto i jest to trzecia pensja w klubie. Więcej od niego dostają jedynie Dusan Vlahović i Adrien Rabiot.

Aby tak się jednak stało, musiałby obniżyć swoje oczekiwania finansowe. Tak wynika z polityki kadrowej Juventusu, który chce zredukować koszty. - Przedłużenie kontraktu bramkarza stanie się tematem przewodnim w nadchodzących miesiącach w Juventusie. Będzie to kwestia zasiadania przy stole i znalezienia rozwiązania akceptowalnego dla obu stron, aby kontynuować wspólną podróż - informuje "Tuttosport".

Sam Szczęsny nie chce podążyć drogą Gianluigiego Buffona i odchodzić z Juventusu, by próbować sił w innych ligach. Dziennikarze zastanawiają się, czy będzie w stanie obniżyć swoje wymagania finansowe, aby osiągnąć swój cel.

Wojciech Szczęsny, który w Juventusie występuje od 2017 roku, rozegrał w turyńskich barwach 238 meczów. W tym sezonie Serie A zagrał 21 razy. Juve jest drugie w tabeli i do pierwszego Interu traci cztery punkty. W następnym meczu, 12 lutego zagra z Udinese.

Więcej o:
Copyright © Agora SA