Włosi ujawniają plan Juventusu na ściągnięcie Zielińskiego. Można było się spodziewać

"Juventus będzie starał się wykorzystać Arkadiusza Milika i Wojciecha Szczęsnego, rodaków Piotra Zielińskiego" - pisze serwis TuttoJuve w kontekście przenosin zawodnika Napoli na Allianz Stadium. Pomóc w tym mają wspomnieni Milik i Szczęsny, którzy mają przekonać swojego kolegę z reprezentacji. 29-latkowi latem wygasa kontrakt z Napoli i od stycznia może negocjować umowę z nowym pracodawcą.

Wciąż ważą się losy przyszłości Piotra Zielińskiego, któremu kontrakt w SSC Napoli wygasa wraz z końcem sezonu. Jeżeli Polak zdecyduje się pozostać w swoim aktualnym klubie, będzie musiał liczyć się z redukcją zarobków - obecnie inkasuje około 4-4,5 mln euro, a na nowej umowie mógłby liczyć na pensję rzędu około trzech mln euro.

Zobacz wideo Listkiewicz dostał kontrę. Jaśniej się nie da. "Tragedia ludzka i groby"

Juventus wykorzysta Szczęsnego i Milika, aby przekonać Zielińskiego

Możliwość sprowadzenia Piotra Zielińskiego na zasadzie wolnego transferu jest bardzo atrakcyjną opcją dla czołowych klubów Serie A. W ostatnim czasie najwięcej mówiło się w kontekście Interu, lecz do gry miał włączyć się także Juventus. Zdaniem portalu tuttomercatoweb.com to właśnie klub z Turynu ma największe szanse na zakontraktowanie Polaka. Sugerują, że kluczem do tej transakcji miałby być Cristiano Giuntoli, czyli dyrektor sportowy Juve, który przez lata pełnił tę funkcję w Napoli.

Natomiast serwis TuttoJuve przekonuje, że Bianconeri będą chcieli w tym celu wykorzystać swoich zawodników - Wojciecha Szczęsnego oraz Arkadiusza Milika, którzy mają przekonać swojego rodaka do przenosin na Allianz Stadium. "Wyzwanie na boisku, ale także na rynku transferowym, gdzie Zieliński powrócił do bycia opcją dla Juventusu. Potencjalnie idealny strzał dla drugiej linii, w której skład mógłby wchodzić Locatelli, Rabiot i Zieliński. Pod względem jakości i możliwych bramek Zieliński byłby doskonałym strzałem" - analizuje serwis poświęcony Juventusowi.

W przypadku turyńczyków pensja nie powinna stanowić tak dużego problemu, jak w Napoli. "Pensja w wysokości 5 milionów euro mogłaby zostać zrekompensowana pewnymi odstępstwami w postaci wynagrodzenia Pogby, Alexa Sandro czy Ruganiego, którego zarobki spadną o połowę. Bianconeri będą starali się wykorzystać Arkadiusza Milika i Wojciecha Szczęsnego, rodaków zawodnika Napoli, aby go przekonać" - podsumowują.

W piątkowy wieczór o godz. 20:45 dojdzie do starcia polskich zawodników na boiskach Serie A. Juventus zmierzy się właśnie z Napoli.

Więcej o:
Copyright © Agora SA