Odsłonił kulisy pracy ze słynnym trenerem. Włos się jeży. "To potwór"

Antonio Conte ma na koncie wiele trofeów, ale słynie także z bardzo wymagających treningów. Najlepszy okres przeżył w Juventusie, gdzie wygrał między innymi trzykrotnie mistrzostwo Włoch. Na temat współpracy z Włochem wypowiedział się były piłkarz Marco Borriello. Odniósł się właśnie do treningów. - Conte był potworem - powiedział w rozmowie z Christianem Vierim.

Antonio Conte jest bardzo doświadczonym włoskim trenerem. W karierze prowadził takie kluby jak na przykład Juventus, Chelsea, Inter Mediolan i Tottenham. Na koncie ma między innymi mistrzostwo Anglii z Chelsea oraz mistrzostwo Włoch z Interem Mediolan. W marcu tego roku rozstał się z Tottenhamem i od tamtej pory jest bezrobotny. 

Zobacz wideo "Spowiedź" byłego trenera Legii. "Wynikowo nie powalało na kolana"

Marco Borriello opowiedział o treningach z Antonio Conte

Największe sukcesy osiągnął z Juventusem. Z tym klubem trzykrotnie sięgnął po mistrzostwo Włoch. Dorzucił do tego także dwa krajowe superpuchary. Włoski szkoleniowiec słynie z bardzo wymagających treningów, o których często wypowiadali się jego byli zawodnicy. Teraz temat ten poruszył Marco Borriello, który współpracował z nim w Juventusie w 2012 roku.

- Na treningach z Conte wymiotowałem. Personel medyczny miał na nas oko, łącznie z pomiarem tętna. Gdy tylko uderzenia serca zaczęły spadać, krzyczano na nas, by pracować ciężej. Skończyło się na tym, że osiągnąłem 196 uderzeń na minutę. Zasadniczo pracowałem na 99 procent i byłem bliski zawału serca - powiedział w rozmowie z Christianem Vierim. 

Borriello nie był jedynym piłkarzem, który narzekał na reżim treningowy włoskiego szkoleniowca. - Fabio Quagliarella miał zwyczaj mamrotać przekleństwa po neapolitańsku. Conte był potworem, ale także mistrzem w prowadzeniu meczów. Ostatecznie się przy nim rozwijałeś. Zespół grał świetnie, czuliśmy się dobrze i udowodniliśmy to na boisku. W tamtym roku zdobyliśmy mistrzostwo, a on powtórzył to w innych klubach - dodał. 

Marco Borriello grał między innymi w Milanie, AS Romie i Genoi. Łącznie w Serie A rozegrał 340 meczów, w których strzelił 96 goli. Ma za sobą także siedem występów w reprezentacji Włoch. Karierę zakończył w 2019 roku w hiszpańskiej UD Ibiza. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA