Polak błysnął w Serie A! Poważny sygnał dla Probierza

Karol Linetty nigdy nie był pierwszoplanową postacią w reprezentacji Polski, lecz trudno ignorować piłkarza, grającego regularnie w topowej lidze świata. Tym bardziej że 28-latek znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji. W poniedziałek jego Torino ograło 3:0 Atalantę, a wychowanek Lecha Poznań zebrał świetne recenzje. "Sam wykonał lepszą robotę niż reszta Atalanty" - przekonują.

47 meczów w reprezentacji Polski rozegrał dotychczas Karol Linetty. Dla wielu kibiców ten piłkarz kojarzy się z przeciętnymi, słabymi występami i niewykorzystywaniem szans. 28-latek nie dostał powołania od Michała Probierza podczas dwóch ostatnich zgrupowań, mimo że selekcjoner ewidentnie szuka graczy, mogących zagrać na pozycji defensywnego pomocnika. Sprawdził już Bartosza Slisza, Patryka Dziczka czy Jakuba Piotrowskiego.

Zobacz wideo Listkiewicz dostał kontrę. Jaśniej się nie da. "Tragedia ludzka i groby"

Linetty wysłał sygnał do Probierza. Włosi są nim zachwyceni

Tym razem pozytywny sygnał w postaci bardzo dobrej dyspozycji dostał od niecieszącego się zbyt dużym zaufaniem Karola Linettego. Pomocnik Torino w poniedziałkowy wieczór miał bardzo duży udział w zwycięstwie swojej drużyny 3:0 nad Atalantą. Wychowanek Lecha Poznań rozegrał 84. minuty, zbierając świetne recenzje we włoskiej prasie.

Na notę 7,5 jego występ zrecenzowała "La Gazzetta dello Sport". "Poświęca się, aby naprawić błąd Tameze i po 5 minutach dostaje żółtą kartkę, co go nie przeraża" - czytamy na łamach największego włoskiego dziennika sportowego. Siódemkę przyznał mu Eurosport. "Brawa za to, że na początku nie ulega wpływowi żółtej kartki. Powstrzymuje Edersona, zasłaniając linie podań, a następnie mnożąc się na całym boisku. Bardzo ważny mecz: on sam wykonał lepszą robotę niż reszta Atalanty" - opisują jego występ. 

Zachwycone występem Karola Linettego są także kibicowskie strony internetowe Torino. "Żółta kartka po pięciu minutach? To nie ma znaczenia, bo Polak ratował kolegę. Odzyskuje piłki i robi wszystko, czego Juric oczekuje od jednego ze swoich zawodników. Jedyna wada: opuści następny mecz" - pisze portal toro. it. "Linetty 7 - dostaje żółtą kartkę już po pięciu minutach, ale nie daje się temu zastraszyć, ponieważ jest cenny w obu fazach" - recenzuje torinogranata.it.

Jak zauważono, kolejna piąta już żółta kartka, eliminuje Karola Linettego z występu w następnej kolejce. Torino zmierzy się na wyjeździe z Frosinone. Klub z Turynu po 14. kolejkach Serie A zajmuje 10. miejsce - dokładnie w środku stawki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA