Syn Diego Armando Maradony zachwycony polskim piłkarzem. Co za słowa

Piotr Zieliński nie zdecydował się na odejście z Napoli i od początku sezonu jest czołową postacią w zespole mistrzów Włoch. Polak urasta do miana legendy klubu z Kampanii, co potwierdzają słowa syna największego w historii klubu. Diego Maradona junior jest zachwycony pomocnikiem i w rozmowie z "Super Expressem" wprost stwierdza, że ten jest "wspaniały".

Piotr Zieliński w lecie otrzymał wiele ofert z Arabii Saudyjskiej i media były niemal pewne, że odejdzie z Napoli po wygraniu mistrzostwa Włoch. Polak zrezygnował jednak z wielkich pieniędzy i postanowił pozostać w Neapolu. Od początku sezonu udowadnia, że była to świetna decyzja i jest kluczowym zawodnikiem zespołu Rudiego Garcii. Zachwycony pomocnikiem jest syn legendarnego Diego Maradony

Zobacz wideo

Diego Maradona junior zachwycony Piotrem Zielińskim. "Podziwiam go"

Zieliński jest w Napoli od siedmiu lat i pracuje na status klubowej legendy. Potwierdza to aż 337 rozegranych meczów i ósme miejsce pod względem rozegranych spotkań w historii klubu. Świadomy wielkości Polaka w stolicy Kampanii jest Diego Maradona junior - syn niekwestionowanej legendy Napoli. 

- Darzę go dużym szacunkiem, podziwiam go za to co zrobił dla drużyny. Już bardzo długo jest w Napoli. On ma ten klub w sercu i niebieską krew. Jest nie tylko wielkim piłkarzem, ale też wspaniałym człowiekiem - przyznał Maradona junior w rozmowie z "Super Expressem". Prywatnie obaj panowie są kolegami, co potwierdza m.in. obecność Maradony podczas odsłonięcia muralu Zielińskiego. 

Ponadto syn Maradony jest przekonany, że pomocnik podjął słuszną decyzję o pozostaniu w Neapolu i zrobił to również dla rodziny. -  Dla mnie jako kibica Napoli to bardzo ważne, że Piotr został w Napoli. Dlatego jestem bardzo zadowolony z jego decyzji. Dokonał najlepszego wyboru. Dobrze czuje się w Napoli, a jego rodzina też ma się świetnie w tym mieście. Uważam, że właśnie ze względu na rodzinę zdecydował o pozostaniu w Neapolu - przekonuje "Dieguito" i dodaje, że Neapol również kocha Polaka. 

Od początku sezonu Zieliński jest w świetnej formie. W ośmiu meczach zdobył dwa gole i zanotował trzy asysty. Maradona junior wprost stwierdza, że 29-latek jest kluczową postacią Napoli. - Wydaje mi się nawet, że ma więcej zapału i ambicji niż w poprzednim sezonie. Stał się prawdziwym liderem, którego potrzebuje Napoli - podsumował syn legendy. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

We wtorek 3 października Piotr Zieliński i jego Napoli zmierzą się z Realem Madryt w ramach drugiej kolejki grupy C Ligi Mistrzów. Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00 na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu. 

Więcej o: