Reprezentant Polski robi furorę. Forma życia. "Coraz lepszy"

Łukasz Skorupski ma za sobą kolejny bardzo udany występ. Ponownie zachował czyste konto, a jego Bologna pewnie pokonała Empoli 3:0. Był to czwarty mecz Polaka z rzędu bez straty gola. Włoskie media oceniły jego występ i zaznaczyły, że miał kilka okazji do wykazania się. "Z meczu na mecz jest coraz lepszy i udowadnia to między słupkami" - czytamy.

Łukasz Skorupski jest ostatnio w świetnej dyspozycji. Polak nie stracił bramki w meczach z Hellasem Verona, Monzą i Napoli. W niedzielę jego Bologna zmierzyła się z Empoli. Drużyna Thiago Motty wygrała 3:0 i tym samym bramkarz zachował kolejne czyste konto. Popisał się do tego kilkoma interwencjami. 

Zobacz wideo Kulesza dostał jasny przekaz ws. nowego selekcjonera

Włoskie media oceniły Łukasz Skorupskiego

Po meczu występ Skorupskiego oceniły włoskie media. "Pewny na linii i przy wyjściach. Blokował strzały Caputo i jego kolegów" - czytamy w Eurosporcie, gdzie oceniono go na 6 (w skali 1-10). Nieco wyższą notę otrzymał od TuttoMercatoWeb. "Miał więcej okazji do wykazania się w pierwszej połowie i zawsze dobrze reagował. Skupiony także po przerwie" - napisali dziennikarze i wystawili mu 6.5.

Jeszcze wyżej Skorupskiego oceniło Sport Mediaset. "Pewny i skupiony między słupkami. W pierwszej połowie popisał się trzema udanymi interwencjami. Po przerwie powiedział "nie" Caputo i ponownie nie stracił gola" - czytamy na stronie, gdzie dostał 7. Równie wysoko Polaka ocenił portal BolognaSportNews. "Dobry mecz polskiego bramkarza, który dobrze zachował się w kilku sytuacjach. Z meczu na mecz jest coraz lepszy i udowadnia to między słupkami" - napisali Włosi. "Zamknął drzwi" - to z kolei opinia "La Gazzetta dello Sport", gdzie także otrzymał 7. 

Najwyższe noty bramkarz zebrał na portalu Calciomercato.com. Dziennikarze wystawili mu 7.5, czyli jedynie 0,5 mniej niż Riccardo Orsoliniemu, który zaliczył hattricka. "Wniósł swój wkład na boisko i odpowiednio reagował we wszystkich sytuacjach Empoli" - uzasadnili. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Skorupski jest już niepokonany od 428 minut (ostatnią bramkę stracił na początku meczu z Cagliari, który odbył się 2 września). Szansę do podtrzymania tej serii będzie miał w sobotę o godzinie 15:00. Wówczas Bolognę czeka trudne starcie z liderującym Interem Mediolan. Drużyna Polaka po siedmiu kolejkach zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 10 punktów. 

Więcej o: