Zagraniczne media zachwycone Szczęsnym. "Superman"

"Zobaczyliśmy prawdziwego Szczęsnego", "remedium", "zadecydował" - to kilka ze słów, które wystosowali włoscy dziennikarze, oceniając występ Wojciecha Szczęsnego w meczu z Atalantą (0:0). Polski bramkarz popisał się fantastyczną paradą przy rzucie wolnym Luisa Muriela, co podkreślają na Półwyspie Apenińskim. Jednocześnie Włosi zwracają uwagę na jedną sytuację, w której Szczęsny miał sporo szczęścia.

Wojciech Szczęsny w niedzielnym meczu z Atalantą uratował remis 0:0. Pod koniec spotkania polski bramkarz w fantastycznym stylu obronił uderzenie Luisa Muriela z rzutu wolnego. - To była fantastyczna interwencja. Wy w niego wątpicie, ale Szczęsny jest jednym z najlepszych bramkarzy w Europie - komplementował swojego zawodnika na pomeczowej konferencji prasowej trener Juventusu Massimiliano Allegri.

Zobacz wideo W takim składzie powinna grać reprezentacja Polski Michała Probierza

Genialna parada Wojciecha Szczęsnego doceniona przez włoskie media. "Remedium"

Włoskie media po tym spotkaniu były zachwycone postawą polskiego bramkarza. Soccermagazine.it w 10-stopniowej skali Szczęsnego oceniło na "6,5". "Cudowna interwencja przy rzucie wolnym Muriela, która zadecydowała o wyniku" - czytamy. "Poleciał niczym Superman i na poprzeczkę sparował uderzenie Muriela" - to z kolei opinia portalu leggo.it.

Identyczną ocenę wystawił dziennik "Corriere Della Sera". "Uratował przy rzucie wolnym, jak bohater w pelerynie. Stracił jednak kontrolę przy uderzeniu, ryzykując dobitkę. Dobrze zachował się przy woleju Zappacosty" - podkreśliła gazeta. Na to samo uwagę zwrócił portal TuttoMercatoWeb, gdzie też podkreślono świetną paradę przy uderzeniu Muriela i ryzykowne wybicie pod koniec meczu.

Też na "6,5" występ Szczęsnego oceniła "La Gazzetta Dello Sport", który został wybrany najlepszym zawodnikiem Juventusu w tym spotkaniu. "Był niesamowity przy rzucie wolnym Muriela, ale później miał szczęście przy drugiej próbie Kolumbijczyka Koopmeiners nie wykorzystał dobitki" - podkreślili dziennikarze. 

"Remedium na zły mecz z Sassuolo były dwa mecze bez celnego strzału. Aż przyszło uderzenie Muriela, przy którym zobaczyliśmy prawdziwego Szczęsnego" - ocenił portal Calciomercato, wystawiając bramkarzowi "7".

Mecz z Sassuolo, w którym Szczęsny miał "maślane ręce" przywołał włoski Eurosport, wystawiając również "6,5". "Jeśli w Reggio Emilia pogrążył Juventus, to dziś wieczorem uratował go świetną interwencją po pięknym uderzeniu Muriela z rzutu wolnego" - czytamy.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Po tym remisie Juventus zajmuje czwarte miejsce w tabeli Serie A i traci cztery punkty do pierwszego Interu. Dla Wojciecha Szczęsnego był to piąty występ w tym sezonie. Zachował w nich trzy czyste konta i wpuścił pięć bramek. Kolejny mecz drużyna z Turynu rozegra w derbach miasta przeciwko Torino w sobotę 7 października.

Więcej o: