Zaczęło się. We Włoszech żądają odsunięcia Szczęsnego

Wojciech Szczęsny był jednym z głównych winowajców porażki Juventusu z Sassuolo (2:4). Polak jest mocno krytykowany we włoskich mediach, głos w jego sprawie zabrał także Valon Behrami, były piłkarz, a obecnie ekspert DAZN. Według niego trener Massimiliano Allegri powinien rozważyć zmianę w bramce. - Moim zdaniem dodaje energii i ma świetną osobowość - tak scharakteryzował potencjalnego zastępcę Polaka.

Wojciech Szczęsny nie popisał się w spotkaniu Juventusu z Sassuolo (2:4). Był zamieszany w utratę aż trzech bramek, szczególnie obciąża go ta na 1:0 dla rywali. Nic dziwnego, że później był mocno krytykowany przez włoską prasę.

Zobacz wideo Szczęsny: Męczy mnie już to pytanie

Wojciech Szczęsny powinien ustąpić miejsca w bramce Juventusu? Ekspert nie ma wątpliwości

Mimo bardzo słabego występu Polak mógł liczyć na wstawiennictwo trenera Massimiliano Allegriego. - Szczęsny jest zawodnikiem pierwszego składu i nim pozostanie, nie mam żadnych wątpliwości - powiedział. Bronił go także Danilo, kapitan Juventusu. - Każdy może popełnić błąd na boisku - przekonywał.

Innego zdania jest Valon Behrami, były zawodnik między innymi Napoli, Lazio czy Fiorentiny, a obecnie ekspert DAZN. Według niego Szczęsny powinien ustąpić miejsca w bramce rezerwowemu Mattii Perinowi. - Nie musimy karać Szczęsnego, ale prawda jest taka, że popełnił kilka błędów, które miały wpływ na rezultat. Według mnie Perin jest gotowy na grę w podstawowym składzie. Moim zdaniem dodaje energii i ma świetną osobowość - powiedział, cytowany przez juventusnews24.com. Behrami dobrze zna Perina, w latach 2020-2021 grał z nim w Genoi.

Mattia Perin zastąpi Wojciecha Szczęsnego w bramce Juventusu?

30-letni Włochy w tym sezonie zastąpił polskiego bramkarza w dwóch spotkaniach. Z Bologną przepuścił jednego gola (skończyło się 1:1), ale nie można mieć do niego pretensji o tę sytuację. Natomiast z Empoli (2:0) nie miał zbyt wiele pracy, gdyż rywale nie oddali ani jednego celnego strzału. Zawodnikiem Juventusu jest od 2018 roku (z przerwą na wypożyczenie do Genoi), ale przez ten czas nie zdołał wygrać rywalizacji ze Szczęsnym. Do tej pory rozegrał 41 meczów, 18 z nich zakończył z czystym kontem.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

O tym, czy Wojciech Szczęsny straci miejsce w bramce Juventusu, przekonamy się we wtorek 26 września. Wtedy turyńczycy rozegrają ligowy mecz z Lecce.

Więcej o: