Przyszłość Wojciecha Szczęsnego wyjaśniona. Oferta życia była na stole

Wojciech Szczęsny miał intratne oferty z Arabii Saudyjskiej, ale postanowił pozostać w Juventusie. Tak wynika z doniesień dobrze poinformowanego na rynku transferowym Nicolo Schiry. Włoski dziennikarz ujawnił także, na jakich warunkach ma być przedłużona umowa Polaka z obecnym klubem.

Wojciech Szczęsny ma pewną pozycję w Juventusie, mimo licznych pogłosek o jego potencjalnych zastępcach. Władze także są zadowolone z jego postawy i formy na stałym wysokim poziomie. To sprawia,  że zgodnie z doniesieniami z ostatnich kilku tygodni, Polak niedługo prolonguje umowę z klubem, mimo bardzo atrakcyjnych ofert, które bramkarz miał otrzymać od klubów z Arabii Saudyjskiej. 

Zobacz wideo Milik: W szatni był spokój. Zdawaliśmy sobie sprawę, że musimy być cierpliwi

Wojciech Szczęsny miał lukratywne oferty z Arabii Saudyjskiej. Woli jednak zostać w Juventusie

Jak podaje Nicolo Schira, Wojciech Szczęsny tego lata miał nie jedną, a kilka propozycji, aby przejść do Arabii Saudyjskiej. Mimo to zdecydował się kontynuować swoją karierę w Juventusie. - W ciągu ostatnich 2 lat miały go na uwadze kluby zagraniczne. W szczególności kluby Arabii Saudyjskiej chciały go tego lata, ale Polak im odmówił, ponieważ chce pozostać w Juventusie. Obie strony są pewne osiągnięcia porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu rozkładającego wynagrodzenie. 

To potwierdzałoby doniesienia "La Gazzetty dello Sport" sprzed kilku dni. Dziennik poinformował, że reprezentant Polski będzie musiał pójść na ustępstwa, jeśli chciałby zostać w Turynie na dłużej. Juventus ponoć zaoferował mu niższy kontrakt niż obecnie. Zdaniem gazety w ramach nowej umowy uległaby obniżeniu również obecna pensja zawodnika lub miałaby być wypłacana w ratach w kolejnych latach.

Schira przekazał nieco więcej na temat nowej umowy Szczęsnego. Z jego informacji wynika, że "Juventus jest gotowy na rozłożenie wynagrodzenia bramkarza z obecnych siedmiu milionów euro rocznie, do pięciu milionów. Jeśli przyjmie ofertę Juve, jego kontrakt (wygasający w 2025 r.) zostanie przedłużony do 2026 roku"

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wojciech Szczęsny dołączył do Juventusu w lipcu 2017 roku. W tym czasie rozegrał 218 spotkań, w których wpuścił 203 bramki i zachował 89 czystych kont. Z klubem sięgnął po trzy mistrzostwa oraz po dwa Puchary i Superpuchary Włoch.

Więcej o: