Taką umowę ma Szczęsny dostać w Juventusie. Kluczowa kwestia

Juventus będzie chciał zaoferować Wojciechowi Szczęsnemu przedłużenie umowy, która wygasa w czerwcu 2025 roku. Takie informacje przekazała "La Gazzetta dello Sport". Kluczową kwestią ma być wynagrodzenie zawodnika, które ma zostać obniżone.

Przez całe lato nie było wiadomo, czy Wojciech Szczęsny zostanie w Juventusie. Z racji na swoją pensję (12 mln euro brutto) oraz kontrakt do końca czerwca 2025 roku pojawiły się doniesienia, że klub z Turynu chętnie sprzedałby reprezentanta Polski. Ostatecznie Szczęsny został w Juventusie i pod koniec sierpnia "La Gazzetta dello Sport" poinformowała, że w najbliższym czasie zostanie przedłużony jego kontrakt z włoskim klubem.

Zobacz wideo Jaka atmosfera panuje w reprezentacji Polski? Lewandowski i Grosicki wyjaśniają

Juventus chce obniżyć pensję Wojciecha Szczęsnego

A jak miałyby wyglądać warunki, na jakich Szczęsny przedłuży kontrakt z Juventusem? "La Gazzetta dello Sport" przynosi doniesienia także i w tej kwestii. Według włoskich dziennikarzy turyński zespół chciałby podpisać nową umowę z 33-latkiem do końca czerwca 2026 roku, obniżając przy tym jego pensję, żeby ograniczyć wydatki na wynagrodzenia piłkarzy. Ile miałaby wynosić ta obniżka? Tego gazeta nie precyzuje. 

Poza Szczęsnym Juventus pracuje także nad przedłużeniem kontraktów z Federico Gattim, Adrienem Rabiotem i Federico Chiesą. Priorytetem władz turyńskiego klubu ma być umowa Rabiota, ponieważ wygasa ona w czerwcu przyszłego roku. W przypadku Gattiego Juventus także chce obniżyć jego pensję.

Wojciech Szczęsny jest piłkarzem Juventusu od lipca 2017 roku. W tym czasie rozegrał 218 spotkań, w których wpuścił 203 bramki i zachował 89 czystych kont. Z klubem sięgnął po trzy mistrzostwa, dwa puchary i dwa Superpuchary Włoch.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Wojciech Szczęsny zagra z Wyspami Owczymi? 

Bramkarz Juventusu przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed kluczowymi meczami w eliminacjach Euro 2024 z Wyspami Owczymi (czwartek 7 września) oraz Albanią (niedziela 10 września). Szczęsny na kadrę przyjechał z drobnym urazem, który wyeliminował go z dwóch ostatnich meczów Juventusu. Według informacji przekazanej przed Radio ZET golkiper ma być gotowy na czwartkowy mecz z Wyspami Owczymi.

Więcej o: