Jest decyzja ws. Drągowskiego i Recy. Tuż przed końcem okna transferowego

Patryk Peda ma za sobą udany sezon w Spal, ale jego drużyna spadła do Serie C. W związku z tym wiele mówiło się na temat jego przyszłości. Zdaniem Alberto Bertolotto z "Przeglądu Sportowego", obrońca jest bardzo bliski zmiany klubu. Wyjaśniła się także przyszłość Bartłomieja Drągowskiego i Arkadiusza Recy.

Patryk Peda od 2019 roku jest piłkarzem Spal. Dwa lata później został włączony do pierwszego zespołu i w sezonie 2021/2022 rozegrał 13 meczów na poziomie Serie B. Następne rozgrywki były dla niego jeszcze bardziej udane. Łącznie pojawił się na boisku w 21 spotkaniach i zdobył nawet pierwszą bramkę. 

Zobacz wideo Magiczna chwila dla Rakowa Częstochowa. "Łezka się w oku zakręciła"

Patryk Peda opuści Spal. Przeniesie się do Palermo

Miniony sezon z pewnością nie był jednak udany dla Spal. Drużyna, która jeszcze nie tak dawno temu grała w Serie A, spadła do Serie C, czyli na trzeci poziom rozgrywkowy we Włoszech. W związku z tym przyszłość młodego obrońcy stała pod znakiem zapytania. Najnowsze informacje w tej sprawie przekazał Alberto Bertolotto z "Przeglądu Sportowego". Jego zdaniem Peda jest bardzo blisko przenosin do Palermo. 

Obrońca zostanie wypożyczony do końca obecnego sezonu. Tym samym pozostanie na poziomie Serie B. Palermo ubiegłe rozgrywki zakończyło na dziewiątym miejscu. Obecnie po dwóch kolejkach ma na koncie cztery punkty. Najbliższy mecz rozegra już w sobotę o godzinie 18:30. Wówczas zmierzy się z Feralpisalo.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Patryk Peda jest reprezentantem Polski U-21. Do tej pory rozegrał w młodzieżowej kadrze osiem meczów. Selekcjoner Michał Probierz powołał go także na zbliżające się zgrupowanie. Zespół niedługo zmierzy się z Kosowem (8 września) i Estonią (12 września) w eliminacjach mistrzostw Europy. 

Bertolotto dodał również, że w Serie B pozostaną także Bartłomiej Drągowski i Arkadiusz Reca. Obaj zawodnicy grają w Spezii, która w zeszłym sezonie spadła z Serie A. Wydawało się, że zmienią pracodawcę, ale najprawdopodobniej do tego nie dojdzie. 

Więcej o: