Koniec transferowej sagi z Zielińskim. Di Marzio podał datę

Piotr Zieliński od ponad pół roku jest intensywnie łączony przez włoskie media z wieloma klubami. Odejście z Napoli wydawało się nieuniknione, a bliskie ściągnięcia było saudyjskie Al-Ahli. Teraz w sprawie powinien jednak nastąpić ostateczny przełom. Włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio zdradził, kiedy możemy się go spodziewać.

Piotr Zieliński wydawał się pewniakiem do odejścia z Napoli. Reprezentant Polski nie mógł dogadać się z właścicielem klubu w sprawie przedłużenia umowy. Nie godził się bowiem na obniżenie pensji, które było podstawowym warunkiem Aurelio De Laurentiisa. Ponieważ do końca kontraktu pozostał tylko rok, włoscy dziennikarze spodziewali się, że Napoli musi sprzedać pomocnika, żeby na nim cokolwiek zarobić. Wygląda jednak na to, że szykuje się zmiana planów.

Zobacz wideo

Zieliński zostaje w Napoli. Di Marzio zdradza, kiedy rozmowy o nowym kontakcie

Polaka początkowo kojarzono przede wszystkim z Lazio Rzym. Nieco ciszej mówiło się o Juventusie. W końcu najpoważniejsze wydawały się doniesienia o wyjeździe do Arabii Saudyjskiej. W tamtejszym Al-Ahli miałby zarabiać 15 mln euro za sezon, czyli ponad cztery razy tyle, co w Napoli. Gdy już wydawało się, że transfer jest na ostatniej prostej, dwa dni temu szokujące doniesienia przekazał włoski dziennikarz Gianluca di Marzio. -  Piotr Zieliński zadecydował, by odrzucić ofertę Al-Ahli. Tym samym polski pomocnik będzie dostępny dla Rudiego Garcii na przyszły sezon. Teraz klub będzie zabiegał o przedłużenie kontraktu - napisał na swojej stronie internetowej.

Reporter podkreślił także, że próby sprowadzenia utalentowanego Gabriego Veigi z Celty Vigo nie były związane z poszukiwaniem potencjalnego następny i będą kontynuowane. Teraz di Marzio podał kolejne konkrety. Chodzi o datę, po której przyszłość Zielińskiego na dobre się wyjaśni. - Po meczu z Frosinone odbędzie się spotkanie z Zielińskim w sprawie przedłużenia kontraktu - zakomunikował krótko.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Mowa zatem o spotkaniu pierwszej kolejki Serie A, które odbędzie się już w najbliższą sobotę 19 sierpnia. Wyjazdowy mecz z Frosinone rozpocznie się o godz. 18:30 i zainauguruje ligowy sezon we Włoszech. Na razie di Marzio nie zdradził jednak, która ze stron się ugięła i czy Polak zaakceptuje gorsze warunki umowy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.