Media: Znamy przyszłość reprezentanta Polski. Zaskakująca decyzja

Bartłomiej Drągowski ma za sobą udany sezon w Spezii. Drużyna spadła jednak do Serie B i wydawało się, że bramkarz szybko znajdzie nowego pracodawcę. Zdaniem "Przeglądu Sportowego" wszystko może potoczyć się inaczej, a zawodnik podjął zaskakującą decyzję.

Latem zeszłego roku Bartłomiej Drągowski przeniósł się do Spezii. Polak szybko stał się ważnym elementem w nowej drużynie. W minionym sezonie rozegrał łącznie 35 meczów i regularnie był chwalony przez włoskie media. Rozgrywki nie były jednak udane dla jego drużyny, która ostatecznie po przegranym barażu z Hellasem Werona spadła do Serie B. 

Zobacz wideo "FIFA" odchodzi do przeszłości. Powstało "EA Sports FC 24"

Bartłomiej Drągowski zostaje w Spezii. Zaskakująca decyzja

W związku z tym wydawało się, że bramkarz zmieni klub. Ostatnio media informowały, że interesuje się nim Nantes. Chęć ściągnięcia piłkarza wyrażały także kluby z Premier League oraz Serie A. Najnowsze informacje na temat jego przyszłości przekazał "Przegląd Sportowy". Zdaniem źródła Drągowski podjął dość zaskakującą decyzję i postanowił pozostać w Spezii. "Przynajmniej przez kolejne pół roku" - dodają dziennikarze. 

Drągowski występuje w Serie A od 2016 roku. Wówczas przeniósł się z Jagiellonii Białystok. Od tamtej pory grał we Fiorentinie i Empoli. Jego kontrakt ze Spezią wygasa w 2025 roku. Portal Transfermarkt wycenia go na 4,5 miliona euro.

W Spezii poza Drągowskim grają jeszcze Arkadiusz Reca, Przemysław Wiśniewski i Szymon Żurkowski. Włoskie media w czerwcu przekazały, że żaden z nich nie może być pewny pozostania w klubie. Sytuacja teraz się zmieniła, ponieważ pierwsza dwójka doznała poważnych urazów, które wykluczą ich z gry na wiele miesięcy. Przyszłość Żurkowskiego z kolei wciąż nie jest znana. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Spezia rozgrywki Serie B rozpocznie 20 sierpnia. W pierwszej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Sudtirolem. Wcześniej (14 sierpnia) czeka ją rywalizacja w Pucharze Włoch z Venezią. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.