Kłopoty reprezentanta Polski. Klub go "uwięził" i chce zatrzymać w II lidze

Wydawało się, że Bartłomiej Drągowski tego lata zmieni klub. Wraz ze Spezią spadł do Serie B, ale jest na tyle cenionym bramkarzem, że już od kilku tygodniu mówi się o wielu ofertach, które za niego napływają. Jak podaje "La Nazione", Polak może jednak zostać w obecnym zespole, który ma robić mu problem z odejściem.

Ostatni sezon Serie A okazał się bardzo nieudany aż dla czterech polskich piłkarzy, Bartłomieja Drągowskiego, Przemysława Wiśniewskiego, Arkadiusza Recy i Szymona Żurkowskiego. Ich Spezia spadła do Serie B po przegranym barażu. Niemal pewne wydawało się, że w związku z takim rozwojem sytuacji Drągowski, którego umiejętności są bardzo cenione we Włoszech, znajdzie sobie pracę w Serie A. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że Spezia robi Polakowi spory problem z odejściem. 

Zobacz wideo Ewa Swoboda pobiegła najszybciej w karierze i złamała granicę 11 sekund! "Jestem gotowa na więcej"

Bartłomiej Drągowski ma problem z opuszczeniem Spezii. Może spędzić sezon w Serie B

Włoski dziennik "La Nazione" podaje, że Bartłomiej Drągowski może zostać na kolejny sezon w Spezii, która będzie rozgrywała swoje mecze w Serie B. Wszystko ma być winą działaczy klubu, którzy żądają za Polaka wygórowanej ceny. Mowa o 8-9 milionach euro, które trudno będzie wyłożyć włoskim zespołom.

Sprowadzenie 25-letniego bramkarza rozważało Empoli, nawet w formie wypożyczenia, ale Spezia się na to nie zgodziła. Poważne zainteresowanie wykazywało Lecce, ale tutaj sprawa rozbiła się o zarobki. 900 tysięcy euro rocznej pensji, to było dla nich za dużo.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Zatrudnienie Drągowskiego sondowały także kluby Premier League, mowa o Nottingham Forest i Bournemouth. O Polaku myślało również Southampton, ale na razie żaden z tych zespołów nie przedstawił konkretnej oferty. Media donosiły też o możliwych przenosinach do tureckiego Fenerbahce, do którego w ostatnich dniach dołączył Sebastian Szymański, ale w tym przypadku również brakowało konkretów.

W minionych Drągowski rozgrywkach rozegrał 35 spotkań i w siedmiu z nich zachowywał czyste konta. Jego umowa ze Spezią wygasa 30 czerwca 2025 roku. Portal Transfermarkt wycenia jego wartość na 4,5 miliona euro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.