Tylko jeden mecz został AS Romie do rozegrania w tym sezonie. W 38. kolejce piłkarze Jose Mourinho spotkają się w niedzielę ze Spezią. Rzymianie ciągle grają o zapewnienie sobie gry w przyszłosezonowej Lidze Europy po tym, jak przegrali w finale tych rozgrywek z Sevillą po serii rzutów karnych. Z tego też powodu nie mają szans na grę w Lidze Mistrzów.
Po rozczarowującym wyniku w lidze włoskiej można spodziewać się zmian w Romie. Wydawało się, że Jose Mourinho pożegna się z klubem z końcem obecnego sezonu, ale teraz wszystko wskazuje na to, iż poprowadzi Romę w kolejnych rozgrywkach.
Portal Calciomercato poinformował, że Portugalczyk odbył jedno z kilku zaplanowanych spotkań z właścicielem klubu, Danem Friedkinem. Mourinho chce transferów oraz nowego członka pionu sportowego Romy, który mógłby być dla niego wsparciem. Strona wskazała, że w klubie jest Tiago Pinto, ale on zajmuje się innymi sprawami oraz może opuścić stolicę Włoch.
Tutaj pojawiają się dwa nazwiska, które mogłyby pełnić funkcję, której chce Mourinho. Jednym z nich jest legendarny Francesco Totti. Napastnik rozmawiał z władzami klubu i samym Portugalczykiem, któremu mógłby pomóc w codziennych sprawach. Drugą osobą, którą wymienia Calciomercato jest Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN oraz wiceprezydent UEFA miałby być opcją bardziej dyplomatyczną od Tottiego oraz taką, która ma większe obycie międzynarodowe.
Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl
Nazwisko Bońka pojawia się także dlatego, że legenda polskiej piłki występowała w AS Romie w latach 1985-1988. W barwach tej drużyny sięgnął po Puchar Włoch w sezonie 1985/1986.