Podali realną kwotę za transfer Piotra Zielińskiego

Jak donoszą włoskie media, Lazio Rzym myśli o sprowadzeniu Piotra Zielińskiego z Napoli. Portal lalaziosiamonoi.it zaznacza jednak, że rzymski klub nie zamierza rozbijać banku dla polskiego pomocnika i sprowadzi go tylko, jeśli będzie on do kupienia za nie więcej niż 20 milionów euro.

Wciąż niepewna jest przyszłość zarówno Piotra Zielińskiego, jak i drugiej linii Lazio Rzym, które aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli Serie A i jest bliskie zapewnienia sobie gry w Lidze Mistrzó w przyszłym sezonie.

Zobacz wideo Traktowanie sędziów? Listkiewicz nie kryje oburzenia

Zieliński wciąż nie doszedł do porozumienia w sprawie nowego kontraktu z SSC Napoli, z którym kilka dni temu świętował mistrzostwo Włoch. Obecna umowa 29-letniego polskiego pomocnika wygasa w czerwcu 2024 roku, a rozmowy w sprawie nowej są bardzo trudne i niewykluczone, że zakończą się fiaskiem.

Piotr Zieliński na celowniku Lazio. Transfer możliwy tylko pod kilkoma warunkami

Wobec tego Piotr Zieliński mógłby już tego lata opuścić Neapol. Od dłuższego czasu mówi się, że jednym z zainteresowanych Polakiem klubów jest inny włoski klub - Lazio Rzym, którego trenerem jest doskonale znany Zielińskiemu Maurizio Sarri. We Włoszech pojawiły się nowe informacje w tej sprawie. Portal związany z Lazio - lalaziosiamonoi.it - podał, że rzymski klub faktycznie chciałby Zielińskiego, ale tylko pod kilkoma warunkami.

Po pierwsze, Lazio nie zamierza rozbijać banku dla Zielińskiego, zawodnika z rocznym kontraktem, i może go sprowadzić tylko wtedy, gdy będzie to możliwe za około 20 milionów euro.

Po drugie, reprezentant Polski miałby być częścią rewolucji w środku pola Lazio, związanej z niepewną przyszłością Luisa Alberto i Sergeja Milinkovicia-Savicia. Ten pierwszy wprawdzie ostatnio wrócił do dobrej gry pod wodzą Maurizio Sarriego, ale niejednokrotnie wspominał o chęci powrotu do Hiszpanii i mógłby odejść, gdyby przyszła za niego dobra oferta.

Sergejem Milinkoviciem-Saviciem z kolei od dawna interesują się różne europejskie marki, a najbardziej Juventus Turyn. Nawet Napoli przychylnym okiem spojrzałoby na taki ruch. Temat transferu Serba tak naprawdę pojawia co okno transferowe i niewykluczone, że tym razem Milinković-Savić faktycznie opuści Rzym.

Piotr Zieliński z kolei miałby być opcją do zastąpienia Serba lub Hiszpana. Wszystko ma się jednak krystalizować dopiero w najbliższych tygodniach, prawdopodobnie już po zakończeniu sezonu 2022/23, w którego końcówce Lazio wciąż zaciekle walczy o czołową czwórkę Serie A.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.