Milan i Inter w formie przed półfinałem LM. Grał Nicola Zalewski

AC Milan i Inter Mediolan zaprezentowały dobrą formę tuż przed półfinałem Ligi Mistrzów. O sile zespołów z Mediolanu przekonały się kluby z Rzymu. Milan pokonał na San Siro wicelidera Serie A - Lazio 2:0, a Inter w takim samym stosunku ograł na Stadio Olimpico Romę z Nicolą Zalewskim w podstawowym składzie.

Od czwartku wiadomo, że nowym mistrzem Włoch zostało SSC Napoli z Piotrem Zielińskim, Bartoszem Bereszyńskim i Hubertem Idasiakiem. We włoskiej Serie A wciąż jednak trwa zażarta walka o pozostałe miejsca pucharowe, w którą uwikłani są m.in. półfinaliści obecnej edycji Ligi Mistrzów z Mediolanu - Milan i Inter.

Te drużyny w sobotę udowodniły, że przed środowym półfinałem Ligi Mistrzów znajdują się w wysokiej formie, a na własnej skórze przekonały się o tym zespoły ze stolicy Włoch - Lazio i AS Roma.

AC Milan we wczesne sobotnie popołudnie pokonał na San Siro Lazio Rzym 2:0. O zwycięstwie drużyny Stefano Piolego przesądziło znakomite pierwsze pół godziny i to mimo faktu, że już w 11. minucie boisko opuściła największa gwiazda Milanu Rafael Leao (ale na półfinał LM ma być gotowy).

W 17. minucie piłkę pod polem karnym rywala odebrał Ismael Bennacer, po czym z pierwszej piłki z powrotem do Algierczyka odegrał Olivier Giroud i Bennacer z około ośmiu metrów otworzył wynik spotkania.

12 minut później było już 2:0 dla gospodarzy. Fenomenalny rajd przez całe boisko wykonał Theo Hernandez i równie efektownym uderzeniem z 20 metrów pokonał bramkarza Lazio. Goście z Rzymu, mimo że są wiceliderem Serie A, zupełnie nie potrafili na to zareagować. Jakiekolwiek sytuacje stworzyli sobie dopiero w ostatnich minutach, ale mecz i tak zakończył się pewną wygraną "Rossonerich".

Kilka godzin później bezcenny triumf na Stadio Olimpico wywalczył drugi zespół z Mediolanu - Inter, który wygrał z AS Roma 2:0.

W tym spotkaniu bramki padały później, a pierwsza z nich miała miejsce w 33. minucie po akcji dwóch wahadłowych Interu. Płaskie dośrodkowanie Denzela Dumfriesa skutecznie zamknął Federico Dimarco.

W drugiej połowie główną rolę odgrywał stoper Romy Roger Ibanez. Tuż po przerwie jego strzał po stałym fragmencie gry pewnie dałby wyrównanie, gdyby nie znakomita interwencja Andre Onany. W 73. minucie z kolei Ibanez na własnej połowie podarował piłkę Lautaro Martinezowi, a ten uruchomił Romelu Lukaku, który precyzyjnym strzałem z 16 metrów ustalił wynik spotkania. Inter mógł jeszcze wygrać wyżej, ale w końcówce w poprzeczkę trafił asystent przy drugim golu - Martinez.

Niemal pełne 90 minut w zespole Romy rozegrał reprezentant Polski Nicola Zalewski, którego dopiero w doliczonym czasie gry zmienił Filippo Missori.

Po sobotnich meczach Serie A na drugim miejscu z 64 punktami pozostaje Lazio, ale tylko punkt mniej mają Juventus i Inter. Milan jest piąty z 61 punktami, a za jego plecami są Atalanta Bergamo i AS Roma z 58 punktami. W niedzielę o 12:30 w Bergamo dojdzie do spotkania Atalanty z Juventusem, w barwach którego powinni wystąpić Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik.