Uliczna bitwa przed meczem Polaków w Serie A. Policja w akcji [WIDEO]

Tuż przed meczem Spezii Calcio z Lazio Rzym doszło do zamieszek. Ultrasi obu drużyn wdali się w bójki, w trakcie których ucierpiał co najmniej jeden kibic. Do akcji wkroczyła też policja, która dokonała kilku aresztowań.

W piątek o godzinie 20:45 Spezia Calcio podjęła na własnym stadionie Lazio Rzym. Atmosfera przed tym spotkaniem była naprawdę gorąca. Udzieliła się nawet części kibicom, którzy wywołali zamieszki niedaleko stadionu. O całej sprawie informują włoskie media.

Zobacz wideo Nie dla Rosji, nie dla Putina! Świat sportu musi przejrzeć na oczy

Zamieszki w centrum Spezii. Ultrasi starli się przed meczem. Jeden ranny kibic

Jak donosi "La Gazzetta dello Sport" na kilka godzin przed meczem doszło do starć najbardziej zagorzałych fanów obu drużyn. "Ultrasi Spezii i Lazio stanęli naprzeciw siebie na Piazza Ginocchio i wszczęli bójki. Dopiero po interwencji policji, sytuacja została opanowana" - czytamy.

Okazuje się, że służby mundurowe dokonały kilku aresztowań. W trakcie zamieszek ucierpieć miał też co najmniej jeden z kibiców Spezii. Został uderzony ostrym narzędziem, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Co więcej, grupy ultrasów zdemolowały okoliczne restauracje i lokale, a do sieci trafiły nagrania, na których widać skandaliczne zachowanie fanów.

"Grupa przyjezdnych kibiców pojawiła się już wczesnym popołudniem w rejonie dworca centralnego, niedaleko miejsca, gdzie kilka godzin później doszło do starć. Wśród wielu przechodniów, którzy tłoczyli się w handlowej dzielnicy miasta, panował wielki strach" - informują dziennikarze. 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Mimo wszystko mecz rozpoczął się zgodnie z planem. Zdecydowanym faworytem są piłkarze Lazio, którzy zajmują drugie miejsce w tabeli - Spezia jest dopiero 17 i walczy o utrzymanie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.