Klub stał nad przepaścią. Gigantyczna dziura. Polak okazał się wybawieniem

Jakub Kiwior przeniósł się w styczniu ze Spezii do Arsenalu. Włoskie media przekazały, że transfer bardzo pomógł byłemu klubowi Polaka. Okazało się, że dzięki zarobionym na jego sprzedaży pieniądzom właściciel mógł załatać dziurę w budżecie.

Pod koniec stycznia Jakub Kiwior oficjalnie został piłkarzem Arsenalu. Środkowy obrońca reprezentacji Polski odszedł ze Spezii za 25 milionów euro plus pięć milionów w bonusach, dzięki czemu stał się najdrożej sprzedanym zawodnikiem w historii włoskiego klubu. Okazuje się, że transfer bardzo pomógł byłemu już zespołowi 23-latka. 

Zobacz wideo Specjalny występ dla Lewandowskich! Bawili się i śpiewali pod sceną

Włosi nie mają wątpliwości. Transfer Kiwiora zakrył dziurę w budżecie Spezii

Dziennikarze TuttoMercatoWeb wyliczyli, że ubiegły rok Spezia zakończyła z długiem wynoszącym 17.7 miliona euro. Właściciel Robert Platek postanowił spłacić zobowiązania, tak jak zrobił to rok wcześniej gdy klub był zadłużony na 16,6 miliona euro. Wydatki te zostały w większości pokryte przez sprzedaż Kiwiora. 

City się nie zatrzymuje. Chce wydać kolejne 300 milionów. Kluczowy projekt City się nie zatrzymuje. Chce wydać kolejne 300 milionów. Kluczowy projekt

Włosi donoszą, że Spezia nie ma odpowiednio rozbudowanej działu marketingu i większość przychodów klubu stanowią prawa telewizyjne. Konkretnie mowa o 33 milionach z 39 wszystkich wpływów. "Bez tego Spezia nie mogłaby przetrwać w Serie A. Prawa telewizyjne stanowią 85 procent wszystkich przychodów klubu" - czytamy w tekście. Innym powodem niskich przychodów jest również słabo zmodernizowany stadion, który nigdy nie był w pełni wykorzystywany. 

Ultrasi przyszli na mecz dzieci Pirotechnika, bębny, flagi i głośny doping. Sceny jak z LM na... meczu dzieci [WIDEO]

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiwiora w Spezii zastąpił inny Polak Przemysław Wiśniewski. Do tej pory w nowym klubie rozegrał trzy mecze. Spezia w bieżącym sezonie jest uwikłana w walkę o utrzymanie. Po 27 kolejkach zajmuje 17. miejsce z dorobkiem 24 punktów. Nad strefą spadkową ma tylko pięć punktów przewagi. 

Jakub Kiwior nie zaczął najlepiej przygody w Arsenalu. Zadebiutował w meczu 1/8 finału Ligi Europy przeciwko Sportingowi Lizbona (2:2). Polak nie spisał się najlepiej i popełnił błąd przy stracie bramki na 1:1. Występ Polaka skrytykowały angielskie media. Łącznie do tej pory rozegrał tylko 75 minut. 

Więcej o: