Dybala idzie na całość. Chce wielkich pieniędzy od Juventusu. Astronomiczna kwota

Paulo Dybala odszedł z Juventusu już kilka miesięcy temu, ale nadal nie otrzymał od klubu zaległego wynagrodzenia. Kolejne żądania nie przynoszą skutku, przez co chce on podjąć bardziej stanowcze kroki. Jego prawnik zapowiedział, że jeśli do kwietnia nie uda się odzyskać należnej sumy, to Argentyńczyk będzie żądał wielomilionowego odszkodowania.

Paulo Dybala występował w Juventusie w latach 2015-2022. Z klubu odszedł dlatego, że nie potrafił się dogadać w sprawie przedłużenia kontraktu. Już po tym, gdy dołączył do Romy, zażądał od turyńczyków wypłaty zaległego wynagrodzenia w wysokości około 3,7 miliona euro. - Mają ostatnią szansę na zapłacenie mi tych pieniędzy, w przeciwnym razie mój prawnik złoży wnioski na piśmie - zapowiadał.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Paulo Dybala czeka na pieniądze od Juventusu. Grozi pozwem z żądaniem wielomilionowego odszkodowania

Nowe wieści w tej sprawie przekazał włoski dziennik "La Repubblica". Okazuje się, że złoty medalista ostatnich mistrzostw świata nadal nie otrzymał od Juventusu zaległych pieniędzy. Według gazety prawnik Luca Ferrari, zwolniony przez zawodnika z tajemnicy zawodowej, zagroził klubowi, że jeśli do kwietnia należność nie zostanie uregulowana, to piłkarz będzie żądał wypłaty w wysokości 54 mln euro.

Ferrari tłumaczy, że na tę kwotę składa się nie tylko zaległe wynagrodzenie, ale także „różnica wynagrodzeń pomiędzy kontraktem z Romą a niepodpisanym kontraktem z Juventusem w okresie pięciu lat", wynosząca około 50 mln euro. Strona Argentyńczyka przekonuje, że na nowej umowie w Turynie z „brakowało tylko podpisu" i stąd biorą się takie oczekiwania.

Prawnik Dybali nie wyklucza, że strony dogadają się bez konieczności wchodzenia na drogę sądową. - Ostatnią rzeczą, jaką Paulo chciałby zrobić, to pozwać Juventus - przekonuje. Jednocześnie zaznacza, że sprawa ciągnie się na tyle długo, że piłkarz może zdecydować się na bardziej radykalne rozwiązanie. - Nie będzie miał wielu alternatyw poza wszczęciem procesu - dodaje Ferrari.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Paulo Dybala od lipca 2022 roku jest zawodnikiem AS Romy. Dotychczas rozegrał dla niej 29 spotkań, strzelił w nich 13 goli oraz zanotował osiem asyst.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.