Założył haniebną koszulkę i już nigdy nie wejdzie na stadion. Dożywotni zakaz

Władze Lazio podjęły decyzję w sprawie skandalicznego zachowania kibiców podczas derbów Rzymu. Trzech z nich otrzymało dożywotni zakaz wstępu na Stadion Olimpico po tym, jak szerzyli nazizm i wzniecali antysemicie przyśpiewki na trybunach. Jeden z nich jest dobrze znany włoskiej policji.

Podczas niedzielnych derbów Rzymu pomiędzy Lazio a AS Romą (1:0:) doszło do szeregu skandalicznych zachowań. Trybuna kibiców Lazio była przyzdobiona w wiele nazistowskich haseł, kibice wzniecali antysemickie przyśpiewki, a jeden z nich pojawił się na trybunach w koszulce z numerem 88, oznaczającym "Heil Hitler" w kodzie nazistów i nazwiskiem "Hitlerson". Nazistowskie czy faszystowskie działania to nie pierwszyzna w szeregach rzymskiego klubu, ale władze w końcu postanowiły zareagować. 

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Lazio wreszcie reaguje na nazistów na trybunach. Trzech z nich już nigdy nie wejdzie na stadion

Z oficjalnego oświadczenia władz Lazio dowiadujemy się, że klub od razu po spotkaniu podjął działania w celu zidentyfikowania najbardziej zaangażowanych osób. We współpracy z władzami udało się zidentyfikować trzech kibiców, którzy szczególnie zasługiwali na potępienie. 

"W trakcie niedzielnego meczu Lazio przeciwko Romie oraz w dniach bezpośrednio następujących zidentyfikowano trzy osoby. Dzięki współpracy pomiędzy Lazio a służbami bezpieczeństwa, stewardami i policją oraz dzięki wykorzystaniu kamer monitorujących na Stadio Olimpico, można było szybko zidentyfikować osobę noszącą koszulkę z numerem 88 i napisem "Hitlerson" oraz dwóch innych, którzy ostentacyjnie wykonali gest salutu rzymskiego" - czytamy w oświadczeniu klubu. 

Wobec trzech mężczyzn zastosowano karę dożywotniego zakazu wstępu na Stadio Olimpico i meczem Lazio. Nie wiadomo, czy nie czekają ich również konsekwencje prawne. Obywatel Niemiec w koszulce z numerem 88 jest dobrze znany przez włoską policję. W 2009 roku po derbach Rzymu został zatrzymany i skazany na 18 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto może dojść do tymczasowego zamknięcia trybuny Curva Sud. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kibice Lazio od lat związani są ze środowiskami faszystowskimi. Są znani m.in. z  wykonywania gestu salutu rzymskiego oraz wychwalania Benito Mussoliniego. W 2021 roku z klubu zwolniono trenera klubowego sokoła, który przed meczami lata nad stadionem. Mężczyzna został nagrany podczas wykonywania salutu rzymskiego do faszystowskiej pieśni "Duce, Duce".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.