Afera po derbach. Hołd dla Hitlera. "Cała trybuna krzyczała"

Po derbach Rzymu pomiędzy Lazio a Romą internet obiegło zdjęcie wywołujące falę oburzenia. Jeden z kibiców gospodarzy wszedł na stadion w koszulce ze skandalicznym napisem czczącym Adolfa Hitlera. Z trybun słychać też było antysemickie przyśpiewki.

Mecz pomiędzy Lazio a Romą odbił się szerokim echem w mediach, lecz niestety nie przez same wydarzenia na boisku. W internecie pojawiły się nagrania fanów gospodarzy wykrzykujących antysemickie hasła, jak również zdjęcie jednego z nich w koszulce z nazwiskiem dyktatora, odpowiadającego za śmierć milionów ludzi. 

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Skandal w hicie Serie A! Nazistowskie symbole na trybunach

Po derbach Rzymu nie ustaje dyskusja o koszulce jednego z kibiców Lazio, który wykazał się absolutnym brakiem rozumu, paradując po stadionie w koszulce swojej drużyny z nadrukowanym nazwiskiem "Hitlerson" oraz numerem 88, będącym symbolem używanym przez neonazistów czczących Adolfa Hitlera. Liczba ta jest zakodowanym, nazistowskim pozdrowieniem "Heil Hitler" sprowadzającym się do skrótu HH. Jako że litera "H" jest ósma w alfabecie - wychodzi z tego właśnie numer 88.

Poza skandaliczną koszulką z trybun słychać też było antysemickie przyśpiewki w stronę kibiców Romy. Jak informują włoskie media, fani Lazio. Nie jest to pierwszy taki incydent - grupy kibicowskie związane z Lazio znane są z używania salutu rzymskiego, faszystowskich haseł, czy czczenia Benita Mussoliniego. 

France Soccer League One Koniec chaosu z Messim w PSG. Emir Kataru wydał rozkaz. Stanowcza decyzja

Na zaistniałą sytuację zareagował prezes żydowskiej społeczności w Rzymie, Ruth Dureghello, który powiedział - Trybuna śpiewająca antysemickie przyśpiewki, "fan" w koszulce z napisem "Hitlerson" i numerem 88, a jak zwykle, jesteśmy jedynymi, którzy protestują. Jak długo wszyscy wokół będą udawać, że nic się nie stało? - przyznał po zobaczeniu nagrań z meczu.

Na stadionie byli obecni inspektory prokuratury federalnej, którzy mogą wszcząć śledztwo w tej sprawie. Jedną z możliwych konsekwencji będzie zamknięcie trybuny Curva Nord. 

To nie pierwszy raz, gdy dochodzi do takiego incydentu z udziałem fanów Lazio. Dwa lata temu z klubu został zwolniony trener klubowego sokoła, który tradycyjnie zawsze przed meczem włoskiej drużyny przelatuje nad stadionem. 51-letni pracownik został uchwycony nagraniu podczas wykonywania salutu rzymskiego w rytm faszystowskiej pieśni "Duce, Duce".

Najczarniejszy scenariusz Barcelony coraz bliżej. Mogą stracić piłkarza za 100 mln euro Najczarniejszy scenariusz Barcelony coraz bliżej. Mogą stracić piłkarza za 100 mln euro

Więcej o: