Afera po derbach Rzymu. Sprawa trafiła do sądu. Mourinho w roli głównej

Sąd sportowy zbada temat wszczętej awantury po ostatnim gwizdku derbów Rzymu. - Niech to przynajmniej posłuży jako lekcja na przyszłość. Mamy taką nadzieję, ale w to wątpimy - czytamy w dzienniku "La Gazzetta dello Sport".

Roma, która od 32. minuty grała w osłabieniu przez czerwoną kartkę Rogera Ibaneza, przegrała z Lazio 0:1. W 61. minucie gola zapewniającego trzy punkty strzelił Mattia Zaccagni. Na koniec meczu doszło do spięcia, w wyniku którego Adam Marusić (Lazio) i Bryan Cristante (AS Roma) zostali ukarani czerwonymi kartkami. Gorąco było także po ostatnim gwizdku, gdy obie drużyny udały się do szatni.

Zobacz wideo Santos wprowadza zmiany w kadrze. Tylko dwa stoły. "Wracamy do czasów Nawałki"

Jak donosi "La Gazzetta dello Sport", Alessio Romagnoli, obrońca Lazio, świętował przed szatnią Romy, wywołując gniew Gianluki Manciniego. Stoper Romy miał nazwać rywala "szmatą". Żeby nie doszło do rękoczynów, próbował ich rozdzielić Claudio Lotito, prezes Lazio. Na miejscu był też Jose Mourinho. Choć portugalski trener był zawieszony, to po ostatnim gwizdku mógł przebywać w szatni.

- Na co się gapisz? Kim ty jesteś? - Portugalczyk miał zaczepić Lotito.

- Jestem prezesem Lazio. A ty kim jesteś? To mój dom i nie powinno cię tu być - odparł.

Żeby między nimi też nie doszło do szarpaniny, musiał interweniować Tiago Pinto, dyrektor sportowy Romy. A żeby tego było mało, to przepychać miał się także Salvatore Foti, asystent Mourinho, z Luisem Alberto, pomocnikiem Lazio. 

O karze zadecyduje sąd sportowy

"La Gazzetta dello Sport" informuje, że sprawa została dostrzeżona przez prokuratora Giuseppe Chine, ale nie będzie konieczności prowadzenia śledztwa przez prokuraturę federalną. Sprawą zajmie się sąd sportowy. Sędzia Gerardo Mastrandrea oceni zachowanie zawodników i urzędników biorących udział w awanturze pod szatnią.

Włoska gazeta przewiduje, że ci, którzy nie zobaczyli w niedzielę czerwonej kartki, prawdopodobnie unikną konsekwencji.

"Sąd nie powinien wykryć żadnych zachowań zasługujących na dyskwalifikację. Mamy jednak nadzieję, że nawet jeśli nie będzie konsekwencji dyscyplinarnych, niech to przynajmniej posłuży jako lekcja na przyszłość. Mamy taką nadzieję, ale zarazem w to wątpimy" - czytamy w różowym dzienniku.

Tabela Serie A. Napoli blisko mistrzostwa

AS Roma zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 47 punktów. Z kolei Lazio dzięki wygranej zostało wiceliderem Serie A ze stratą aż 19 punktów do pierwszego SSC Napoli (71 pkt).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.