Bardzo kosztowny błąd Zalewskiego. Roma przegrała derby Rzymu [WIDEO]

Koszmarny błąd Nicoli Zalewskiego kosztował AS Romę trzy punkty. Jego zachowanie pod polem karnym otworzyło szansę przed Mattią Zaccagnim, który wykorzystał ją perfekcyjnie. Lazio wygrało 1:0 w derbach Rzymu, co wpłynęło też na sytuację w tabeli.

AS Roma podejmowała Lazio w 27. kolejce Serie A. Drużyna Jose Mourinho przed tym spotkaniem grała w kratkę. Pod koniec lutego zaliczyła wstydliwą wpadkę z Cremonese (1:2), by na początku marca wygrać z Juventusem (1:0), a potem przegrać na własnym obiekcie 3:4 z Sassuolo. Pomimo tego w przypadku wygranej w derbach Rzymu mogłaby zbliżyć się do Lazio na dwa punkty i zająć czwarte miejsce w tabeli.

AS Roma przegrywa w derbach z Lazio. Zadecydował błąd Zalewskiego

Nicola Zalewski zagrał w tym meczu od pierwszej minuty. Nie będzie jednak dobrze wspomniał tego spotkania. To właśnie on miał duży udział przy jedynym golu. Zawodnik był źle ustawiony przy podaniu Luisa Alberto i nie zdołał go przechwycić. PIłka trafiła pod nogi Mattii Zaccagniego, który natychmiast pomknął w stronę bramki. Zalewski starał się go jeszcze dogonić, ale to się nie udało. Ostatecznie Zaccagni pokonał Ruiego Patricio.

AS Roma pomimo starań nie zdołała wyrównać stanu gry. Na koniec meczu doszło za to do spięcia, w wyniku którego Adam Marusić (Lazio) i Bryan Cristante (AS Roma), zostali ukarani czerwonymi kartkami. Tym samym zawodnicy Mourinho przegrali drugie derby w tym sezonie. Pierwsze miały miejsce w listopadzie i skończyły się także wynikiem 1:0 dla Lazio. Wtedy Nicola Zalewski również wystąpił od pierwszej minuty, ale opuścił plac gry po 73 minutach.

Spotkanie z Lazio było kolejnym, które nie wyszło Polakowi. Wcześniej w starciu z Sassuolo strzelił pierwszego gola w Serie A, ale został surowo oceniony przez media. "Tylko bramka uratowała go od słabego meczu, zwłaszcza w kryciu. Armand Lauriente często mijał go jak tyczkę" - pisał włoski oddział Eurosportu. "Niezbyt uważny w defensywie, ale miał wkład w grę po pięknym golu. Próbował tego samego w drugiej połowie, ale bramkarz wtedy obronił strzał" - dodał vocegiallorossa.it.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Od momentu debiutu w pierwszym zespole Nicola Zalewski ma już 57 meczów, w których strzelił jednego gola i zanotował cztery asysty. Kontrakt Polaka z Romą jest ważny do końca czerwca 2025 roku. Jego AS Roma zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 47 punktów. Z kolei Lazio dzięki wygranej, zostało wiceliderem Serie A ze stratą aż 19 punktów do pierwszego SSC Napoli (71 pkt).