Fenomenalny Łukasz Skorupski obronił rzut karny i dobitkę. Co za poświęcenie! Ucierpiał [WIDEO]

Łukasz Skorupski show! Bramkarz reprezentacji Polski obronił rzut karny i dobitkę w meczu Serie A. Dzięki tej interwencji jego Bologna wygrała na wyjeździe z Sampdorią 2:1.

W 23. kolejce Serie A doszło do spotkania pomiędzy walczącą o utrzymanie Sampdorią Genua i dziewiątą w tabeli Bologną. Pierwsi w tym meczu na prowadzenie wyszli gości z Bolonii, za sprawą Roberta Soriano (27. minuta). W drugiej połowie do remisu doprowadził Abdelhamid Sabiri. Zawodnik nieco później mógł przechylić szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy, ale tym razem świetnie zachował się Łukasz Skorupski.

Serie A: Łukasz Skorupski obronił rzut karny i dobitkę. Wybitna postawa Polaka

Bramkarz reprezentacji Polski w 71. minucie tym razem wyczuł intencje napastnika rywali i popisał się fenomenalną obroną rzutu karnego. Piłka jednak po jego interwencji nie opuściła boiska i ponownie w odstępie kilku sekund przed wyśmienitą szansą stanął Sabiri, ale i tym razem jego uderzenie odbił Łukasz Skorupski. Tym samym Polak został bohaterem Bolognii.

Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Polaka 2:1. W 90. minucie zwycięskiego gola strzelił Roberto Orsolini, który wykorzystał podanie Nikoli Moro. Dla drużyny Bolognii było to trzecie zwycięstwo w pięciu ostatnich spotkaniach ligowych. Jedyną porażkę w tym czasie zaliczyli z beniaminkiem Monzą (0:1).

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bologna po 23. kolejkach zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli Serie A, z dorobkiem 32 punktów. Od szóstego Lazio dzieli ich siedem punktów różnicy, ale ta przewaga może się powiększyć, gdyż przed zespołem Maurizio Sarriego niedzielny mecz z Salernitaną, w której występuje Krzysztof Piątek.

Łukasz Skorupski zagrał w tym sezonie we wszystkich meczach Bolognii i trzykrotnie udało mu się zachować czyste konto.