"Katastrofalny Milan" upokorzony. Napoli pędzi po mistrzostwo Włoch

Piłkarze Milanu zrobili kolejny krok w tył w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu. W hitowym meczu 18. kolejki Serie A zostali upokorzeni i przegrali na wyjeździe z Lazio aż 0:4. Do prowadzącego Napoli tracą już dwanaście punktów.

Gospodarze znakomicie rozpoczęli wtorkowy pojedynek. Po zaledwie 240 sekundach reprezentant Serbii, Sergej Milinković-Savić zdobył gola po pięknej, zespołowej akcji. Świetnie w tej akcji piłkę przepuścił między nogami Luis Alberto. - Cudowna, przepiękna akcja Lazio. Luis Alberto z asystą bez kontaktu. Inteligencja Hiszpana wyszła w tej akcji - zachwycali się komentatorzy Eleven Sports.

Lazio upokorzyło mistrza Włoch. "Prawdziwa tiki-taka"

W 38. minucie Lazio prowadziło już 2:0. Po asyście przy pierwszym trafieniu gola zdobył Mattia Zaccagni. Goście atakowali, próbowali zdobyć kontaktowego golu, ale słabo grali w ofensywie. W dodatku w 65. minucie zawodnicy Milanu fatalnie wyprowadzili piłkę z własnego pola karnego. Gospodarze przejęli piłkę, zagrali kontratak i w polu karnym Pierre Kalulu faulował Pedro. Do jedenastki podszedł Luis Alberto i mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie.

Kwadrans przed końcem drużyna prowadzona przez Maurizio Sarriego zrobiła kolejną cudowną, zespołową akcję. Z lewej strony pola karnego Zaccagni podał na 14. metr do Luisa Alberto, a ten z pierwszej piłki świetnie wypatrzył Felipe Andersona, który ustalił wynik pojedynku.

- To jest prawdziwa tiki-taka Lazio. Koncert tej drużyny, cóż oni robią za zabawę. Piękne Lazio, katastrofalny Milan - dodawali dziennikarze Eleven Sports.

Dla Milanu był to już trzeci z rzędu mecz w Serie A bez wygranej (po remisach 2:2 u siebie z Romą i na wyjeździe z Lecce). Mistrzowie Włoch po tej porażce mają 38 punktów i tracą już dwanaście do prowadzącego Napoli, które ma szansę zdobyć tytuł po raz pierwszy od 33 lat.

Na trzecie miejsce awansowali zawodnicy Lazio, którzy mają 37 punktów, tyle samo co Inter Mediolan.

Lazio - AC Milan 4:0 (2:0)

• Bramki: Milinković-Savić (4.), Zaccagni (38.), Luis Alberto (67. karny), Felipe Anderson (75.).