Polak zmienia klub we Włoszech. Nowy rekord transferowy

Przemysław Wiśniewski jest bardzo blisko przejścia do Spezii. Zdaniem portalu WP SportoweFakty kwota transferu może sięgnąć nawet pięciu milionów euro. Będzie to nowy rekord transferowy zespołu z Serie A.

Latem zeszłego roku Przemysław Wiśniewski przeniósł się z Górnika Zabrze do Venezii. Obrońca szybko odnalazł się w nowym klubie i zaliczył wiele udanych występów. Łącznie zagrał w 20 spotkaniach (19 w Serie B i jedno w Pucharze Włoch). Dzięki dobrej formie Polak jest bardzo blisko zmiany klubu.

Zobacz wideo Santos zrezygnuje z Glika? Jest następca. "Drugi w rankingu"

Przemysław Wiśniewski pobije rekord w Spezii

W środę Nicolo Schira poinformował, że Wiśniewski jest o krok od przejścia do Spezii. Niedługo później doniesienia te potwierdził Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl. Zdaniem dziennikarza obie strony doszły do porozumienia, a obrońca ma się przenieść do ekipy z Serie A już tej zimy. Obecnie nowe wieści w sprawie transferu przedstawia portal WP SportoweFakty

Okazuje się, że według ich informacji doliczając wszystkie bonusy kwota, która powędruje do Venezii może sięgnąć 5 mln euro. Oznaczałoby to, że obrońca zostanie najdrożej kupionym graczem przez Spezię w całej historii klubu. Dotychczas rekord należał do Janisa Antiste, którego sprowadzono z Tuluzy za 4,6 mln euro. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Spezia to najbardziej "polski" we Włoszech. W zespole są już Bartłomiej Drągowski, Arkadiusz Reca i Szymon Żurkowski. Do niedawna grał tam również Jakub Kiwior, który został wytransferowany za 25 mln euro do Arsenalu. To właśnie w jego miejsce sprowadzony zostaje Przemysław Wiśniewski.

Transfer do Spezii jest dla obrońcy awansem sportowym, bo to 15. zespół Serie A. Obecny klub Przemysława Wiśniewskiego Venezia mocno zawodzi. W poprzednim sezonie spadli z najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech, a teraz znajduje się w strefie spadkowej drugiej ligi

Więcej o:
Copyright © Agora SA