Media: Szczęsny w grupie piłkarzy, którzy chcą odejść z Juventusu

Wojciech Szczęsny poprosił władze Juventusu o zgodę na odejście, podaje dziennik "Libero". Nie tylko on. Wskutek dramatycznej sytuacji klubu, do ucieczki szykuje się również kilku innych zawodników, informuje to samo źródło.

Ostatnie dni dla kibiców Juventusu Turyn są wyjątkowe trudne. Federalny Sąd Apelacyjny zdecydował się ukarać klub odjęciem 15 punktów z dorobku wywalczonego w tym sezonie Serie A przez zatajenie ogromnych stat z ostatnich lat w zeznaniach finansowych (więcej TUTAJ). To nie muszą być jedyne hiobowe wieści dla fanów "Starej Damy", ponieważ ze stolicy Piemontu chcą już uciekać piłkarze.

Zobacz wideo Marina skradła show na czerwonym dywanie. Największe gwiazdy

Wojciech Szczęsny chce odejść. Szykują się masowe odejścia z Juventusu

Dziennikarze gazety "Libero" poinformowali, że wskutek odjęcia punktów i - prawdopodobnie - utraty szans na grę w europejskich pucharach, kilku piłkarzy Juventusu poprosiło klub o zgodę na odejście. Wśród wymienionych zawodników znajduje się m.in. Wojciech Szczęsny, ale również Weston McKennie oraz Adrien Rabiot. I o ile Amerykanin i Francuz nie byli już dalej w planach władz klubu, o czym można przeczytać ->>> TUTAJ, o tyle strata Szczęsnego byłaby olbrzymim osłabieniem włoskiej ekipy.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Wojciech Szczęsny jest bramkarzem Juventusu od lipca 2017 roku. 32-latek początkowo był tylko zmiennikiem legendarnego Gianluigiego Buffona, jednak po przejściu Włocha do PSG w 2019 roku, został numerem 1 w bramce i tak pozostało do dzisiaj. Łącznie w biało-czarnych barwach Szczęsny wystąpił w 193 meczach, w których zachował 78 czystych kont.

Po odjęciu 15 punktów Juventus zajmuje aktualnie 10. miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 22 punktów. Liderem rozgrywek od dłuższego czasu pozostaje Napoli (48 pkt). Na drugim miejscu znajduje się AC Milan (38 pkt), a na trzecim Inter (37 pkt). Następne spotkanie piłkarze Massimiliano Allegriego rozegrają w najbliższą niedzielę (22 stycznia), kiedy w 19. kolejce rozgrywek ligowych zmierzą się na własnym stadionie z Atalantą Bergamo.

Więcej o:
Copyright © Agora SA