Benedyczak z pierwszym golem od miesięcy. Pomoże mu w transferze do Serie A?

Adrian Benedyczak wyszedł w pierwszym składzie Parmy i już na samym początku meczu z Perugią strzelił gola. Było to łącznie trzecie trafienie Polaka we wszystkich rozgrywkach, które może pomóc w transferze do Serie A, o którym mówi się od kilku dni.

W sobotę o 14:00 Parma podejmowała na własnym stadionie Perugię w 21. kolejce Serie B. W wyjściowym składzie gospodarzy od pierwszych minut zagrał Adrian Benedyczak. Faworytem tego meczu była ekipa z Parmy, która miała przewagę już od początku meczu.

Adrian Benedyczak strzelił gola po raz pierwszy od listopada. Transfer do Serie A coraz bliżej?

Gospodarze nie musieli długo czekać na pierwszego gola. W 12. minucie Lautaro Valenti dośrodkował w pole karne, a do strzału głową wyskoczył Adrian Benedyczak. Polak mocno uderzył piłkę i skierował ją do siatki. Była to jego druga bramka w tym sezonie w Serie B, a łącznie trzecia (napastnik wpisał się na listę strzelców również w Pucharze Włoch). "Molto Benek" - napisał oficjalny profil Parmy.

W drugiej połowie meczu lekką przewagę miała Perugia i częściej utrzymywała się przy piłce. Nie przyniosło to jednak żadnych rezultatów, a drugiego gola strzeliła Parma. Tym razem piłkę do siatki w 60. minucie wpakował Franco Vazquez. Ostatecznie wynik do końca meczu już się nie zmienił i Parma pokonała Perugię 2:0.

Trafienie Benedyczaka może mu pomóc w transferze. Niedawno włoskie media poinformowały, że Polakiem interesuje się Sassuolo. Zdaniem dziennikarzy, ekipa z Serie A szuka wzmocnienia w ataku, ponieważ obecni napastnicy bardzo zawodzą. Innym argumentem przemawiającym za tym ruchem jest niska cena Benedyczka. Portal Transfermarkt wycenia go jedynie na 1,8 miliona euro.

Jurgen Klinsmann o Robercie Lewandowskim screenLegendarny napastnik szczerze o Lewandowskim. "Trudno było"

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzięki temu zwycięstwu Parma wskoczyła na siódme miejsce, które gwarantuje udział w barażach o Serie A. Do tej pory uzbierała 30 punktów. W następnej kolejce zmierzy się z Cosenzą. Ten mecz odbędzie się 28 stycznia o 14:00. Perugia z kolei zajmuje przedostatnie, 19. miejsce z dorobkiem 20 punktów. Do pozycji gwarantujących utrzymanie traci trzy punkty. Następny mecz również rozegra 28 stycznia o 14:00. Jej rywalem będzie Bari.

ArgentynaRewolucja w piłce nożnej wstrzymana. Trzy kraje chciały grać nowym systemem już w przyszłym sezonie