Juventus wydał oświadczenie ws. drakońskiej kary. Jednoznaczne stanowisko

Nie milkną echa decyzji sądu o przyznaniu Juventusowi kary piętnastu ujemych punktów w ligowej tabeli Serie A za zatajanie prawdziwej wysokości strat spółki. Klub w oficjalnym komunikacie poinformował, że czeka na oficjalne stanowisko wymiaru sprawiedliwości i zapowiada odwołanie się od kary.

W piątkowy wieczór, całą europejską piłką wstrząsnęła decyzja włoskiego sądu o przyznaniu Juventusowi aż 15 punktów kary za nieścisłości w raportach finansowych. Choć wymiar sprawiedliwości nie podał jeszcze oficjalnie swojej decyzji, turyński klub zdecydował się na wydanie oświadczenia, potwierdzającego wcześniejsze doniesienia mediów. 

Zobacz wideo Kto selekcjonerem reprezentacji? "Chcemy się połechtać, że rozmawiamy z Gerardem"

Potencjalne przestępstwo fiskalne

Zgodnie z informacjami podanymi przez "Bianconerich", Federalny Sąd Apelacyjny odrzucił apelację złożoną przez Prokuraturę od decyzji Krajowego Sądu, uznając turyński klub za winny dokonania wkroczenia dyscyplinarnego w związku z zatajeniem ponad dwustu milionów euro strat w latach 2019-2021. 

Jednocześnie Juventus potwierdził, że w najbliższych godzinach czekać będzie na publikację oficjalnego uzasadnienia decyzji sądu oraz zastrzegł sobie prawo do wniesienia apelacji do Rady Gwarancji Sportowych (Collegio di Garanzia dello Sport), która może jeszcze rozstrzygnąć sprawę zgodnie z interesami klubu.

Kielce, 14.10.2022. PKO Ekstraklasa: Korona Kielce - Stal Mielec 0:2Stal Mielec rusza na podbój rynku transferowego. Wielkie plany

Niepewna przyszłość

Zważając na planowane działania klubu, wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie sytuacja Juventusu nie będzie jasna. Choć według włoskich mediów "Bianconeri" zostaną ukarani piętnastoma punktami karnymi już teraz, niewykluczone, że końcowe wyniki obecnego sezonu Serie A nie będą znane nawet po zakończeniu rozgrywek. W przypadku skutecznego odwołania, Juventus mógłby bowiem nawet zagrać w Lidze Mistrzów. Gdy kara zostanie utrzymana, jakikolwiek udział w europejskich pucharach będzie prawie niemożliwy.

Więcej o: