Wojciech Szczęsny otarł się o rekord Serie A. A potem nastąpiła masakra

Wojciech Szczęsny mógł pobić rekord liczby minut bez puszczonego gola (703) należący do Samira Handanovicia. Polski bramkarz przed meczem z Napoli miał serię aż 666 minut z czystym kontem, ale szybko pokonał go Victor Osimhen.

Mecz Napoli z Juventusem zapowiadał się jako największy hit 18. kolejki Serie A. Poza szansą na zmniejszenie straty w tabeli (do tego spotkania było siedem punktów różnicy) była możliwość pobicia rekordu przez Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz mógł zostać najlepszym obcokrajowcem w lidze włoskiej pod kątem liczby minut bez puszczonego gola.

Zobacz wideo Żona Wojciecha Szczęsnego: Zdarzyło nam się coś pięknego. Zapisaliśmy się w historii

Szczęsny był blisko wyjątkowego rekordu. Ale Napoli mu na to nie pozwoliło

Wojciech Szczęsny mógł pochwalić się znakomitą serią przed meczem z Napoli. Polski bramkarz nie stracił gola od 666 minut i stanął przed szansą, żeby być najlepszym obcokrajowcem w Serie A pod względem liczby minut bez puszczonej bramki. Szczęsny nie stracił gola w meczach z Torino (1:0), Empoli (4:0), Lecce (1:0), Interem Mediolan (2:0), Lazio (3:0), Cremonese (1:0) i Udinese (1:0). Przed hitowym starciem z Napoli było wiadomo, że potrzebował 38 minut, by pobić ligowy rekord.

Do tej pory rekordzistą był Słoweniec Samir Handanović, który nie puścił gola przez 703 minuty w sezonie 2010/2011. Wtedy Handanović był piłkarzem Udinese i zakończył sezon z liczbą 14 czystych kont. Ostatecznie seria Wojciecha Szczęsnego zakończyła się na 680 minutach z czystym kontem, ponieważ został pokonany przez Victora Osimhena w czternastej minucie. Chwilę wcześniej Szczęsny zanotował dobrą interwencję przy uderzeniu Chwiczy Kwaracchelii.

Ostatecznie Napoli kompletnie zdeklasowało Juventus i wygrało 5:1 na Stadio San Paolo po dublecie Victora Osimhena oraz golach ze strony Chwiczy Kwaracchelii, Amira Rrahmaniego oraz Eljifa Elmasa. Dzięki tej wygranej Napoli powiększyło przewagę nad Juventusem do dziesięciu punktów.

Więcej o: