Szczęsny na dobrej drodze. W następnym meczu może pobić rekord wszech czasów

666 - przez tyle minut z rzędu Wojciech Szczęsny nie puścił bramki w Serie A. Ostatni raz został pokonany 8 października 2022 roku w spotkaniu z AC Milanem. Szczęsny jest coraz bliżej pobicia rekordu Samira Handanovicia, który w sezonie 2010/11 przez 703 minuty z rzędu nie puścił bramki. To najlepsze osiągnięcie zagranicznego bramkarza w całej lidze włoskiej.

Wojciech Szczęsny po bardzo dobrym mundialu w Katarze, a także lekkiej kontuzji, wrócił do gry w klubie. W 2023 roku wystąpił już w dwóch spotkaniach - przeciwko Cremonese i Udinese. Oba zakończyły się wygraną Juventusu 1:0. Za tydzień polski bramkarz zagra przeciwko Napoli i stanie przed szansą pobicia 12-letniego rekordu.

Wojciech Szczęsny pobije rekord Samira Handanovicia? Wielka szansa

Szczęsny ostatni raz puścił bramkę w klubie 8 października 2022 roku, kiedy to w meczu z AC Milanem został pokonany przez Brahima Diaza. To daje już łącznie 666 minut bez straty gola. Ostatni raz zagraniczny bramkarz w lidze włoskiej miał tak dobry wynik w sezonie 2010/11. Wówczas Samir Handanović - występujący w barwach Udinese - nie stracił bramki przez 703 minuty. To oznacza, że już za tydzień w meczu przeciwko liderującemu Napoli Szczęsny może pobić rekord wszech czasów Słoweńca. Stanie się tak, jeśli przez pierwsze 37 minut meczu Napoli nie wyjdzie na prowadzenie.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Polski bramkarz zachował czyste konto w meczach z następującymi zespołami: Torino, Empoli, Lecce, Interem Mediolan, Lazio Rzym, Cremonese oraz Udinese. Ponadto we wspominanym meczu z AC Milanem 8 października był niepokonany przez 36 minut.