Złe informacje z Włoch. Karol Linetty kontuzjowany

Karol Linetty doznał kontuzji mięśniowiej - poinformowało Torino. Na razie nie wiadomo, jak długa będzie przerwa Polaka.

Podczas gdy reprezentacja Polski grała w mistrzostwach świata w Katarze, pominięci przy selekcji polscy zawodnicy trenowali ze swoimi zespołami. Dotyczyło to chociażby Karola Linettego. Polak razem z ekipą przygotowuje się do wznowienia sezonu. Wygląda jednak na to, że może nie zagrać w pierwszych meczach po powrocie.

Zobacz wideo Dziennikarze z Maroka oszaleli ze szczęścia po wygranej nad Hiszpanią

Wojciech Szczęsny po obronie rzutu karnego w meczu Juventus - RomaAfera w Juventusie dotknie też Szczęsnego? Latem Polak może odejść z klubu

Karol Linetty kontuzjowany

Jego klub poinformował, że Polak doznał kontuzji. Na oficjalnej stronie Torino ukazał się krótki raport medyczny. "Pierwsze badania ujawniły uszkodzenie mięśnia biodrowo-lędźwiowego lewej nogi, które będzie monitorowane w nadchodzących tygodniach" – napisano. Nie wiadomo, ile potrwa przerwa Linettego.

W poprzednich latach Karol Linetty nie był ważnym piłkarzem Torino i rzadko pojawiał się na boisku. Mówiło się nawet o tym, że latem mógł zmienić klub. Wszystko zmieniło się w tym sezonie. Polak gra regularnie i zbierał pochlebne opinie od włoskich mediów. - Kupił nas wszystkich pracą przez ostatni rok. Linetty nie grał przez kilka miesięcy, a i tak zawsze był gotowy. Teraz gra i to dobrze – mówił w sierpniu trener Torino, Ivan Jurić.

Do tej pory zaliczył 14 występów. W Serie A ogółem rozegrał 181 meczów, w których strzelił 13 goli i zanotował 14 asyst. Mimo to nie znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na mundial.

Torino zajmuje 9. miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 21 punktów po 15 meczach. Torino wróci do gry po Nowym Roku. 4 stycznia zmierzy się z Hellasem Verona.

Manolo PortanovaPiłkarz Genoi skazany na sześć lat więzienia. A jeszcze tydzień temu zagrał w lidze

Więcej o: