Piłkarz Genoi skazany na sześć lat więzienia. A jeszcze tydzień temu zagrał w lidze

Manolo Portanova, piłkarz FC Genoa, został skazany przez włoski sąd na sześć lat więzienia. Na 22-latku od zeszłego roku ciążyły zarzuty dokonania zbiorowej napaści seksualnej względem młodej kobiety. Włoch ma zamiar składać apelację.

W maju 2021 roku Manolo Portanova wraz z trzema innymi mężczyznami miał dopuścić się napaści seksualnej względem młodej kobiety. Piłkarzowi miało towarzyszyć dwóch innych mężczyzn oraz niepełnoletni chłopak, a do przestępstwa miało dojść w jego domu. Śledztwo prowadzono od czerwca 2021 roku, a w poniedziałek sąd w Sienie podjął decyzje o sześcioletnim wyroku. 

Zobacz wideo Kibicu, piłkarze reprezentacji mają cię w dupie. Mocne kulisy

Manolo Portanova skazany na 6 lat więzienia za gwałt i zbiorową napaść seksualną 

Według informacji "La Gazzetty dello Sport" do zdarzenia miało dojść w nocy z 30 na 31 maja 2021 roku, kiedy to młoda studentka spotkała się z Manolo Portanovą w jego domu niedaleko Piazza del Campo w Sienie. Poza piłkarzem w domu obecni byli również dwaj dorośli mężczyźni oraz jeden nieletni. Rekonstrukcja śledczych wskazuje, że kiedy kobiecie udało się przerwać niechciany stosunek z piłkarzem, ale wtedy czekało na nią jeszcze trzech mężczyzn, którzy również dopuścili się jej względem napaści seksualnej. 

21-letnia studentka po sytuacji zgłosiła się do szpitala oraz cierpiała na problemy psychiczne spowodowane traumą. Już w czerwcu 2021 roku zgłosiła sprawę organom ścigania, a względem Portanovy został zastosowany areszt domowy. Zawodnika zwolniono jednak już w lipcu, z powodu kontynuowania piłkarskiej kariery w FC Genoi. Wtedy również przez siedem godzin przesłuchiwano kobietę, która potiwerdziła wszystkie zarzuty wobec piłkarza. 

Portanova zdecydował się na sądzenie w skróconej procedurze, więc 5 grudnia 2022 roku sąd wydał pierwszy wyrok w sprawie. Piłkarza oraz jego wujka skazano na sześć lat pozbawienia wolności pod zarzutem gwałtu oraz zbiorowej napaści seksualnej wobec kobiety. Ponadto zawodnik będzie musiał zapłacić poszkodowanej 100 tys. euro zadośćuczynienia. Portanova planuje jednak odwołać się od wyroku sądu w Sienie. 

Trzeci dorosły mężczyzna został postawiony w stan oskarżenia, ponieważ wybrał zwykłą procedurę sądową. Sprawę czwartego, małoletniego podejrzanego będzie rozpatrywał z Sąd dla Nieletnich we Florencji. 

Manolo Portanova pomimo trwającego śledztwa nie przerywał piłkarskiej kariery. W tym sezonie w barwach FC Genoi rozegrał 14 spotkań, z czego ostatnie jeszcze w ubiegłą niedzielę przeciwko Cittadelli. W przeszłości zawodnik reprezentował barwy Juventusu. 

Więcej o: