Transfer alert dla Żurkowskiego. Wreszcie oderwie się od ławki rezerwowych. Zagra z Piątkiem?

Szymon Żurkowski może już nie wrócić do ACF Fiorentiny. Okazuje się, że już niedługo pomocnik może zmienić klubowe barwy. Już wcześniej chęć pozyskania reprezentanta Polski wyraziła Sampdoria, a teraz o transfer planuje ubiegać się też Salernitana.

Szymon Żurkowski latem tego roku powrócił do Fiorentiny po rocznym wypożyczeniu do Empoli. Pomocnik w trwającym sezonie nie dostaje niestety zbyt dużo szans na grę. Jak do tej pory wystąpił jedynie w dwóch spotkaniach Serie A, spędzając na murawie tylko 30 minut. Zawodnik obecnie przebywa w Katarze, ale również na mundialu nie miał jeszcze okazji zaprezentować swoich umiejętności. Tymczasem coraz głośniej mówi się o jego transferze, który byłby wybawieniem z ławki obecnego klubu.

Zobacz wideo Oto przyszły bramkarz reprezentacji Polski. "Ma charakter, poczucie własnej wartości"

Coraz większe zainteresowanie Szymonem Żurkowskim. Pomocnik może dołączyć do Salernitany

Jak informowaliśmy już wcześniej zainteresowana pozyskaniem Żurkowskiego jest Sampdoria, w której mógłby on grać u boku Bartosza Bereszyńskiego. Teraz go gry o pomocnika reprezentacji Polski włączył się inny zespół z Serie A, Salernitana. Według informacji TUTTOmercatoWEB.com pomocnik jest na liście życzeń klubu, a transfer mógłby być możliwy nawet w zimowym oknie transferowym.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Priorytetem dla Salernitany jest jednak póki co zawodnik Napoli, Diego Demme. W przypadku fiaska z pozyskaniem Niemca klub rozpocznie rozmowy w sprawie sprowadzenia Polaka. Tym samym Żurkowski miałby możliwość dołączenia do Krzysztofa Piątka, który obecnie gra Salernitanie na wypożyczeniu z Herthy Berlin.

Paweł Fajdek i Robert LewandowskiNapisał do Lewandowskiego, by się wytłumaczyć. "Przykre i żenujące"

Medialne doniesienia może nieco tonować ostatnia wypowiedź agenta reprezentanta Polski, Beppe Acardi'ego. - Żurkowski w Sampdorii? To jedna z możliwości, ale jakoś nie byłbym do końca przekonany. Aktualnie nie zanosi się na żadną przeprowadzkę. Od dziś do stycznia będzie nam miło jednak usłyszeć różne propozycje – stwierdził w rozmowie z Radio Firenzeviola. Klubowa przyszłość pomocnika jest póki co wielką niewiadomą.

WCup Poland Argentina SoccerLis ujawnia, co Francuzi naprawdę myślą o Polakach. "Wiedzą, że mamy problem"

Fiorentina po 15. kolejkach Serie A plasuje się dokładnie w połowie tabeli, na 10. miejscu. Zespół ma na koncie 5 zwycięstw, 6 porażek i 4 remisy, co przekłada się na dorobkiem 19 punktów. Zdecydowanym liderem rozgrywek jest Napoli (41 pkt), a ligowe podium uzupełniają AC Milan (33 pkt) i Juventus (31 pkt).

Więcej o: