Alarm w Juventusie. UEFA otwiera dochodzenie, które może pogrążyć klub

Po tym jak zarząd Juventusu podał się do dymisji, klub z Turynu czekają kolejne kłopoty. W czwartek UEFA poinformowała, że otworzy formalne dochodzenie w związku z możliwym naruszeniem zasad finansowego Fair Play przez włoski zespół.

W poniedziałek włoskie media obiegła szokująca informacja. Na nadzwyczajnym zgromadzeniu władz Juventusu wiadomość o złożeniu dymisji przekazał cały zarząd klubu z prezesem Andreą Agnellim na czele. Powodem rezygnacji działaczy jest śledztwo w sprawie tak zwanych "plusvalenzy". Dotyczy to zysków kapitałowych oraz fałszywej księgowości klubu. Chodzi między innymi o wymianę zawodników z FC Barceloną, gdy Arthur Melo kosztował 72 miliony, a Miralem Pjanić - 60.

Zobacz wideo Brazylijczyk, który otarł się o polską kadrę. Teraz składa palety i gra w Klasie B

UEFA otwiera dochodzenie ws. Juventusu

W czwartek UEFA poinformowała, że otworzy formalne dochodzenie w sprawie Juventusu, w związku z  potencjalnym naruszeniem przepisów dotyczących finansowego Fair Play. Na stronie organizacji możemy przeczytać, że działacze będą współpracować z organami krajowymi, aby zbadać naruszenia finansowe, które zostały niedawno upublicznione. 

Kylian Mbappe odpowiada kibicom reprezentacji Tunezji.Kibice nie chcieli, by Mbappe wszedł na boisko. Zareagował [WIDEO]

"La Gazzetta dello Sport" informuje, że Juventusowi może grozić nawet degradacja, ale jest to mało realny scenariusz. Zdaniem dziennikarzy bardziej prawdopodobna jest kara grzywny i ujemne punkty. Media donoszą, że zespół z Turynu jest również zamieszany w tzw. Manovra stipendi", czyli specjalne porozumienia z piłkarzami z czasu pandemii. Chodziło o częściową redukcję wynagrodzeń zawodników celem uratowania budżetu klubu. Może zostać to uznane za przekłamanie faktycznej sytuacji finansowej spółki.

Juventus wpadł w poważne tarapaty, a dochodzenie UEFA może jeszcze bardziej pogrążyć klub. O ukaranie zespołu domaga się La Liga, która wydała w tej sprawie oświadczenie. "Celem La Liga jest promocja w Europie piłki finansowo zrównoważonej. W związku z tym domagamy się od kompetentnych władz, aby zaaplikowały natychmiastowe sankcje sportowe wobec Juventusu." - czytamy. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Juventus po 15 kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 31 punktów. Do liderującego Napoli traci 10 punktów. Rozgrywki we Włoszech zostaną wznowione dopiero w przyszłym roku. W następnej kolejce ekipa z Turynu zmierzy się z Cremonese. Spotkanie zaplanowane jest na 4 stycznia o 18:30. 

Michniewicz ma ulubieńca w kadrze. Michniewicz ma ulubieńca w kadrze. "W tej drużynie jest tylko jeden mercedes"

Więcej o: