Prosto z Włoch: Piotr Zieliński może odejść z Napoli

Włoskie media poddają pod wątpliwość dalsze losy Piotra Zielińskiego w barwach włoskiego Napoli. Pomocnik reprezentacji Polski notuje bardzo dobry występ na mundialu w Katarze, co może przełożyć się na chęć przedłużenia kontraktu z wyższym wynagrodzeniem.

Piotr Zieliński jest jednym z dwóch reprezentantów Polski, który podczas trwających mistrzostw świata zapisał się na listę strzelców. Uczynił to w wygranym 2:0 meczu z Arabią Saudyjską, kiedy otworzył wynik spotkania. Dobry występ na mundialu może sprawić, że już spore zainteresowanie zawodnikiem jeszcze wzrośnie. To stawia znak zapytania pod kątem dalszej przyszłości zawodnika we włoskim Napoli.

Zobacz wideo Dariusz Szpakowski ocenia Polaków: To jedyny pozytyw

Niepewna przyszłość Piotra Zielińskiego w Napoli. Świetny występ na mundialu może być problemem przy negocjacjach

Zieliński występuje w drużynie z Neapolu od 2016 roku, a jego obecny kontrakt wygasa 30 czerwca 2024 roku. Reprezentant Polski jest mocnym punktem drużyny i od lat zachwyca na boiskach Serie A. Napoli będzie więc starało się zatrzymać piłkarza w swoich szeregach, jednak na drodze ku temu mogą stanąć kwestie finansowe. Sytuacji przyjrzeli się dziennikarze Il Mattino.

Obecna pensja pomocnika wynosi 7,3 mln euro brutto, co jest największą wartością ze wszystkich zawodników klubu. Napoli, negocjując przedłużenie kontraktu, może nie brać pod uwagę szczególnych korekt w wynagrodzeniu Zielińskiego. Mogą jedynie dojść premie za występ w Lidze Mistrzów, ale to może okazać się za mało. Tym samym Napoli może pozbyć się mocnego ogniwa, a rozbrat z zespołem może nastąpić już podczas letniego okna transferowego.

Manchester United znalazł następcę Cristiano Ronaldo. To gwiazda MŚ 2022Manchester United znalazł następcę Cristiano Ronaldo. To gwiazda MŚ 2022

Zieliński w obecnym sezonie wystąpił w 15. spotkaniach Serie A, w których strzelił 3 bramki i zanotował 5 asyst. Pomocnik świetnie zaprezentował się również w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Strzelił 3 bramki i miał 2 asysty, czym wyraźnie przyczynił się do awansu drużyny do kolejnej fazy rozgrywek. 

Łącznie reprezentant Polski ma na koncie 302 występy w barwach drużyny. W rozegranych spotkaniach strzelił 46 bramek i zanotował 41 asyst. 

"Reprezentacja Iranu jest jak wesz między dwoma paznokciami". Katar pomaga reżimowi

Więcej o: