Hiszpanie żądają od UEFA ukarania Juventusu. "Natychmiastowo"

La Liga zażądała od UEFA nałożenia kary finansowej na Juventus w związku z naruszeniem zasad finansowego fair play - taką informację przekazały zagraniczne media po tym, jak w poniedziałek prezes i wiceprezes klubu podali się do dymisji.

W czasie, gdy w Katarze odbywają się mistrzostwa świata, w Juventusie doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi. Do dymisji podał się prezes klubu Andrea Agnelli oraz wiceprezes Pavel Nedved, o czym więcej pisaliśmy ->>> TUTAJ. Jest to koniec pewnej ery w Turynie. 

Zobacz wideo Katarskie metro - przepych, bogactwo i śpiewający kibice, a motorniczego nie ma!

Juventus będzie miał kolejne kłopoty? La Liga wnosi o ukaranie

To nie koniec problemów Juventusu. We wtorek La Liga opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała o złożeniu skargi na włoski klub do UEFA. Powodem nieścisłości finansowe. "Celem La Liga jest promocja w Europie piłki finansowo zrównoważonej. W związku z tym domagamy się od kompetentnych władz, aby zaaplikowały natychmiastowe sankcje sportowe wobec Juventusu" - napisały hiszpańskie władze.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Javier Tebas, szef La Liga, interweniował już jakiś czas temu w sprawie nieprawidłowości w Juventusie. "Już w kwietniu 2022 roku złożyliśmy w tej sprawie oficjalną skargę, w której sygnalizowaliśmy przekroczenia norm finansowego fair play, których dotyczy śledztwo prowadzone przez włoską Guardia di Finanza" - czytamy dalej w komunikacie. 

Kibice żądają jego powrotu do Juventusu. Legenda klubu reaguje na doniesieniaKibice żądają jego powrotu do Juventusu. Legenda klubu reaguje na doniesienia

"Od prawie 10 lat liga hiszpańska stosuje zasady "kontroli ekonomicznej" na prośbę klubów tworzących ligę. Stabilność finansowa ma kluczowe znaczenie dla ochrony biznesu piłkarskiego. Chrońmy nasz futbol" - dodają władze La Liga w oświadczeniu. 

Media: Wybrano zastępcę prezesa Juventusu. Media: Wybrano zastępcę prezesa Juventusu. "Niezbędne umiejętności techniczne"

Nieprawidłowości finansowe w Turynie miały dotyczyć m.in. ukrywania rzeczywistych kontraktów piłkarzy, zysków kapitałowych i fałszywej księgowości klubu. Miało to być też główne powody rezygnacji Agnelliego i Nedveda.

Więcej o: