15-20 mln euro za Jakuba Kiwiora. Gotowy na transfer

- W 2023 roku Spezia będzie chciała sprzedać Jakuba Kiwiora za 15-20 milionów euro - informuje Fabrizio Romano, dziennikarz specjalizujący się w tematyce transferowej. Zainteresowanie obrońcą wykazuje wiele klubów. W czołówce te z Serie A.

W ostatnich kilkunastu miesiącach kariera Jakuba Kiwiora nabrała rozpędu. W sierpniu 2021 roku przeniósł się ze słowackiej Żyliny do Spezii, gdzie po kilku miesiącach stał się podstawowym zawodnikiem. W czerwcowym spotkaniu Ligi Narodów z Holandią (2:2) zadebiutował w reprezentacji Polski, wszystkie kolejne mecze kadry zaczynał w pierwszym składzie.

Zobacz wideo Dominik Wardzichowski po zwycięstwie Polski z Arabią Saudyjską: Ten mecz dał odpowiedź na jedno ważne pytanie

Romano podał cenę Jakuba Kiwiora. Transfer w przyszłym roku

Progres, jaki w ostatnich miesiącach zrobił 22-letni obrońca, został zauważony przez mocniejsze kluby. Z tego powodu można zakładać, że w najbliższych miesiącach dojdzie do transferu. Fabrizio Romano, włoski dziennikarz specjalizujący się w tematyce transferowej, podał, na jaką kwotę wyceniono Polaka.

- W 2023 roku Spezia będzie chciała sprzedać Jakuba Kiwiora za 15-20 milionów euro, zainteresowanych nim jest wiele klubów z Serie A. Spezia ma nadzieję, że zatrzyma go przynajmniej do czerwca - napisał w mediach społecznościowych. Potwierdził też doniesienia sprzed kilku miesięcy, dotyczące możliwego transferu do West Hamu. - Ostatniego lata próbowali ściągnąć Kiwiora, ale nie był na sprzedaż, przez co temat upadł - dodał.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wśród wspomnianych przez Romano klubów z Serie A są Juventus, AC Milan oraz SSC Napoli, o których już wcześniej mówiło się, że są zainteresowane. Sytuacja zawodnika może zmienić się po mistrzostwach świata, o czym mówił jego agent Paweł Zimończyk. - Na pewno jest monitorowany przez wiele klubów, nie tylko z Włoch. Na razie istotne jest, żeby potwierdził poziom z Serie A na mistrzostwach świata, a potem podjął dobrą decyzję, jeśli oferty zaczną napływać - stwierdził.

Od początku sezonu Kiwior zagrał we wszystkich 17 spotkaniach Spezii (opuścił 59 minut), nie strzelił w nich gola oraz nie zaliczył asysty.

Więcej o: