Reprezentant Polski utknął na dobre. A tu szansa na transfer. I to z Serie A

Szymon Żurkowski nie gra regularnie we Fiorentinie i w związku z tym może niedługi zmienić klub. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, wypożyczeniem pomocnika zainteresowana jest Sampdoria, gdzie mógłby występować wraz z innym reprezentantem Polski Bartoszem Bereszyńskim.

Przed obecnym sezonem Szymon Żurkowski wrócił do AFC Fiorentiny z wypożyczenia w Empoli. Pomocnik nie może liczyć na regularną grę w zespole z Florencji. Do tej pory zagrał w czterech meczach, ale na boisku spędził łącznie zaledwie 78 minut. W związku z tym wiele mówi się, że Polak może zmienić klub. 

Zobacz wideo Spotkanie na szczycie w Rakowie. "Rywale aż kipieli"

Szymon Żurkowski może trafić do Sampdorii

Najnowsze informacje na temat przyszłości Żurkowskiego przekazał Tomasz Włodarczyk. Jego zdaniem, pomocnik może przenieść się do Sampdorii. - Jeden z zawodników Sampdorii jest na celowniku Fiorentiny i w rozliczeniu polski pomocnik miałby dołączyć do przedostatniej drużyny Serie A na zasadzie wypożyczenia - wyznał w programie "Raport z Kataru" na kanale Youtube Meczyki.pl.

Włodarczyk uważa, że Żurkowski nie powinien wiązać się z tym klubem na dłużej. - Sampdoria to mocny kandydat do spadku i wiązanie się z nią na dłuższy okres nie byłoby czymś korzystnym, dlatego pójście tam na pół roku byłoby dla Żurkowskiego dobrą okazją do łapania minut - dodał. 

Katar 2022. Czesław Michniewicz podczas meczu Polska - Meksyk (0:0)"Michniewicz pomylił wszystko". "La Gazzetta dello Sport" wytoczyła działa

Jeszcze niedawno "Tuttosport" podawał, że Polak może trafić do Torino. Dziennikarze zwrócili uwagę, że drużyna z Turynu potrzebuje pomocnika, i ich zdaniem Żurkowski byłby odpowiednim wyborem. Obecnie żaden zespół nie złożył jeszcze oferty za piłkarza, ale jego przyszłość powinna wyjaśnić się w styczniu. 

Obecnie Sampdoria jest jedną z najgorszych drużyn w Serie A. Po 15 kolejkach zajmuje 19. miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie sześciu punktów. Zespół fatalnie spisuje się przede wszystkim w ofensywie i do tej pory strzelił zaledwie sześć goli, co jest najgorszym wynikiem w lidze. Żurkowski nie byłby pierwszym Polakiem w Sampdorii. W drużynie prowadzonej przez Dejana Stankovicia gra również Bartosz Bereszyński. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pomimo braku regularnej gry, Szymon Żurkowski znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na mundial w Katarze. Pomocnik wyszedł w pierwszym składzie w meczu towarzyskim z Chile (1:0), a starcie z Meksykiem (0:0) w fazie grupowej turnieju spędził na ławce rezerwowych. 

Fiorentina, czyli obecny pracodawca Żurkowskiego, aktualnie zajmuje 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. 

WCup Senegal Netherlands Preview SoccerPostawili na nim krzyżyk, był bez klubu. Aż nagle odpalił. Największa sensacja MŚ 2022

Więcej o: