Zieliński oczarowany kolegą z Napoli. "Robi niesamowite rzeczy. Wzór"

- Widzimy na boisku, jakim zawodnikiem jest Chwicza Kwaracchelia. Jak na swój młody wiek, robi niesamowite rzeczy - scharakteryzował klubowego kolegę Piotr Zieliński. Polak podkreślał, że 21-latek robi pozytywne wrażenie zarówno na boisku, jak i poza nim.

W ostatnich kilku miesiącach Napoli prezentowało się znakomicie. Drużyna zakończyła pierwszą część sezonu na pozycji lidera tabeli Serie A, ma osiem punktów przewagi nad drugim Milanem. W dodatku udało jej się awansować z pierwszego miejsca w grupie Ligi Mistrzów, gdzie okazała się lepsza choćby od Liverpoolu.

Zobacz wideo Tak będzie wyglądać skład Polski na Meksyk?

Zieliński rozpływa się nad Kwaracchelią. "Można go stawiać za wzór"

Tak dobre wyniki drużyny Luciano Spallettiego byłyby niemożliwe, gdyby nie świetna postawa Chwiczy Kwaracchelii, którego ściągnięto latem z Dinama Batumi. Od początku sezonu skrzydłowy rozegrał we włoskim klubie 17 spotkań, strzelił w nich osiem goli i zanotował 10 asyst.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rosnąca popularność Gruzina sprawia, że zaczęto realizować film dokumentalny na jego temat. Znalazła się w nim wypowiedź Piotra Zielińskiego, który bardzo pozytywnie ocenił klubowego kolegę.  - Widzimy na boisku, jakim zawodnikiem jest Chwicza. Jak na swój młody wiek, robi niesamowite rzeczy. Jest graczem zespołowym, zawsze szuka kluczowego podania - powiedział.

Polak uchylił też rąbka tajemnicy na temat tego, jaki prywatnie jest 21-latek. - Chiwcza to skromny i ciężko pracujący człowiek, można go stawiać za wzór. Poza boiskiem jest spokojny, ale kiedy przychodzi na stadion, zmienia się, ciągle stara się być lepszy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jest z nami - dodał.

Boiskowa współpraca pomiędzy Zielińskim a Kwaracchelią układa się bardzo dobrze, a wymierne efekty przyniosła już w spotkaniu pierwszej kolejki Serie A z Hellasem (5:2), gdy Gruzin asystował przy bramce Polaka. W spotkaniu drugiej kolejki z Monzą role się odwróciły i to Zieliński asystował przy jednej z bramek Kwaracchelii. Ostatnią dotychczas bramkę polsko-gruziński duet wypracował w meczu ósmej kolejki z Torino (3:1), gdy Zieliński zaliczył asystę przy trafieniu młodszego kolegi. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.