Oficjalnie: Znamy pełną diagnozę urazu Bartłomieja Drągowskiego

"Wnikliwe badania diagnostyczne wykazały uszkodzenie więzadła skokowo-strzałkowego i piszczelowego oraz częściowe uszkodzenie więzadła przyśrodkowego" - informuje Spezia Calcio w komunikacie odnoszącego się do urazu Bartłomieja Drągowskiego.

Bartłomiej Drągowski doznał kontuzji w meczu Spezii z Hellasem Verona. W jednej z sytuacji pod koniec pierwszej połowy polski bramkarz biegł do piłki i chciał zdążyć przed Kevinem Lasagną. Drągowski wykonał wślizg, a stopa wygięła się nienaturalnie, przez co potem został zniesiony na noszach. - To była piłka 50 na 50, potem pomyślałem, że symuluje, aby rywale nie mogli za szybko wznowić gry. To jedna z najgorszych kontuzji, jakie widziałem - mówił Emil Holm, piłkarz Spezii, w rozmowie z serwisem fotbollskanalen.se.

Zobacz wideo Problem reprezentacji Polski. Plan Michniewicza legł w gruzach

Spezia ujawniła oficjalną diagnozę kontuzji Drągowskiego. Możliwe nawet trzy miesiące przerwy

Spezia Calcio wydała oficjalny komunikat, w którym publikuje pełną diagnozę Bartłomieja Drągowskiego. "Wnikliwe badania diagnostyczne wykazały uszkodzenie więzadła skokowo-strzałkowego i piszczelowego, a także częściowe uszkodzenie więzadła przyśrodkowego. Piłkarz będzie musiał przejść krótki okres odpoczynku przed rozpoczęciem regeneracji" - czytamy w komunikacie. Spezia nie informuje, jak długo potrwa przerwa polskiego bramkarza. Włoskie media piszą, że przerwa Drągowskiego powinna potrwać około 60 dni, co oznaczałoby powrót do gry pod koniec stycznia 2023 roku.

Według informacji Sport.pl przerwa Bartłomieja Drągowskiego może potrwać od jednego do nawet trzech miesięcy. - Szczegółowe badania nie wykazały złamania żadnej z kości. Ale to niekoniecznie musi być dobra informacja. Uszkodzone zostały więzadła. To ciężka kontuzja - przekazał nam w poniedziałek Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski. W przypadku spełnienia pesymistycznego scenariusza Bartłomiej Drągowski mógłby potencjalnie wrócić na końcówkę lutego, kiedy Spezia zagra na wyjeździe z Udinese.

Bartłomiej Drągowski z powodu kontuzji nie poleci z reprezentacją Polski na mistrzostwa świata w Katarze. Jego miejsce zajął Kamil Grabara, bramkarz FC Kopenhagi. Drągowski zagrał w 14 meczach Spezii w tym sezonie, w których zanotował jedno czyste konto. Umowa Polaka z klubem z Ligurii jest ważna do końca czerwca 2025 roku.

Więcej o: