Szczęsny z nowym konkurentem? Juventus szuka bramkarza. Już nawet wytypował kandydata

"La Gazzetty dello Sport" informuje, że Juventus rozgląda się za nowym bramkarzem. Ich zdaniem ma już wytypowanego kandydata. Jest to Guglielmo Vicario z Empoli. Co to oznacza dla Wojciecha Szczęsnego?

Juventus w tym sezonie Serie A spisuje się poniżej oczekiwań, choć ostatnie tygodnie są w jego wykonaniu naprawdę dobre. Wygrali sześć meczów z rzędu i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. W każdych z tych spotkań Wojciech Szczęsny notował czyste konto, nierzadko ratując swój zespół. Zwłaszcza w konfrontacji z Interem Mediolan (2:0).

Zobacz wideo Oto napastnik nr 2 polskiej kadry. "Lewandowski sobie wybierze"

Czesław MichniewiczNagła zmiana planów reprezentacji Polski. Michniewicz potwierdza. "Odpuszczamy"

Szczelna defensywa dzięki Szczęsnemu

Juventus w tym sezonie ligowym w 15 kolejkach stracił raptem siedem bramek. Ale współczynnik xG (goli oczekiwanych) rywali w tych spotkaniach wynosił w sumie aż 16,27. Oznacza to, iż ekipę Massimiliano Allegriego często ratowali jej bramkarze, Wojciech Szczęsny oraz Mattia Perin, gdyż 30-letni Włoch wystąpił w siedmiu meczach Serie A pod nieobecność 32-latka.

Stefano PioliTrener Milanu dostał tragiczną wiadomość. Opuścił stadion ze łzami w oczach

Kontrakt Szczęsnego wygasa w 2024 roku, więc będzie miał wtedy 34 lata - na co uwagę zwraca "La Gazzeta dello Sport". Włoski dziennik informuje, że "Stara Dama" rozgląda się za nowym golkiperem. Wytypowanym kandydatem jest Guglielmo Vicario z Empoli. Ma on 26 lat, w tym sezonie zagrał w szesnastu meczach. W pięciu w nich nie wpuścił gola.

Juventus chce go wykupić już zimą, ale zostawić w obecnym klubie do lata. Miałby on trafić do Turynu dopiero od sezonu 2023/2024, który może być ostatnim dla Polaka według obecnej umowy. Podobne przetarcie pod okiem bardziej doświadczonego golkipera przechodził Szczęsny, gdy w klubie był jeszcze Gianluigi Buffon.

Więcej o: