Potworna kontuzja Drągowskiego. Szokujące słowa kolegi z drużyny

Bartłomiej Drągowski przeżywa prawdziwy dramat. Bramkarz Spezii doznał paskudnie wyglądającej kontuzji stopy w ostatnim meczu ligowym przed mundialem i nie poleci do Kataru. Swój żal z tego powodu wyraził jego klubowy kolega Emil Holm, który nie krył przerażenia kontuzją Polaka: "To jedna z najgorszych, jakie widziałem" - powiedział.

Drągowski kontuzji nabawił się w niedzielnym meczu Serie A z Hellasem Verona. 25-letni bramkarz wystartował do piłki, chcąc zdążyć przed napastnikiem rywala Kevinem Lassagną. Wykonał wślizg i został niefortunnie nadepnięty. Jego stopa wygięła się w nienaturalny sposób. Jasne stało się, że Polski bramkarz musi zejść z boiska i straci mistrzostwa świata. Oficjalna diagnoza to zwichnięcie stawu skokowego. Przerwa może w jego przypadku potrwać od miesiąca do nawet trzech.

Zobacz wideo Michniewicz: Nie będę robił z tego tajemnicy. Dosyć długo rozmawiałem z Robertem

"Bardzo mi go żal" - szwedzki obrońca przeżywa kontuzję Drągowskiego

Zdarzenie to z przerażeniem wspomina klubowy kolega Drągowskiego Emil Holm. 22-letni Szwed podzielił się swoimi emocjami z nim związanymi w rozmowie z portalem fotbollskanalen.se. Obrońca Spezii przyznał, że cierpi razem ze swoim kolegą z zespołu. - Bardzo mi go żal - powiedział Holm o Drągowskim. - To była piłka 50 na 50, potem pomyślałem, że symuluje, żeby rywale nie mogli za szybko wrzucić piłki. Ale kiedy dotarłem na miejsce i zobaczyłem jego stopę... To była jedna z najgorszych kontuzji, jakie widziałem, grając w piłkę - przyznał.

Drągowski nie pojedzie na mundial. "To bardzo smutne"

Bartłomieja Drągowskiego w kadrze na mundial zastąpi Kamil Grabara. Absencja bramkarza Spezii w tej imprezie jest przygnębiająca także dla Holma. - Do tego wszystkiego dochodzi to, że miał jechać na mistrzostwa świata, dlatego tym bardziej mi go żal. To bardzo smutne. - dodał. Wyraził również chęć odwiedzenia go w szpitalu. - Musimy się z nim spotkać i zobaczyć, jak sobie radzi. Fajnie byłoby widzieć, że jest z nim dobrze pomimo okoliczności, jakie go spotkały - zadeklarował.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Obecnie Holm przebywa w Gironie w Hiszpanii, gdzie wraz ze szwedzką drużyną narodową przygotowuje się do meczów towarzyskich. 16 listopada Szwedzi zagrają tam sparing z pierwszym mundialowym rywalem Polaków - Meksykiem. Z kolei 19 listopada w Malmoe podejmą reprezentację Algierii.

Więcej o: