Włosi zachwyceni Polakami po hicie Serie A. "Idealny", "Niesamowity"

Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik przyczynili się do zwycięstwa Juventusu 3:0 nad Lazio w hicie Serie A. Szczęsny zachował czyste konto, a Milik ustalił wynik spotkania w końcowce. Za swoje występy Polacy otrzymali wysokie oceny od włoskich mediów.

Juventus ograł 3:0 Lazio w niedzielnym hicie 15. kolejki Serie A. Wielki udział w sukcesie turyńskiej ekipy mieli Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik, którzy rozegrali pełne 90. minut. Szczęsny popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami i po raz siódmy w tym sezonie zachował czyste konto. Krytykowany ostatnio Milik, również zagrał świetne spotkanie. Był niezwykle aktywny, szukał piłki i okazji do strzelenia gola. Udało mu się w ostatniej minucie gry, gdy ustalił wynik.

Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik docenieni przez włoskie media po wygranej z Lazio

Dobry występ naszych reprezentantów nie umknął uwadze włoskich mediów, które już tradycyjnie oceniły grę poszczególnych piłkarzy. "Milik zawsze chce piłki" - czytamy już w tytule tekstu na tuttomercatoweb.com. Napastnik otrzymał ocenę "7", jedną z najwyższych w zespole Juventusu ("7,5" dostał strzelec dwóch goli, Moise Kean). Niewiele niżej oceniono Szczęsnego, który dostał "6,5".

Portal calciomercato.com także przyznał Wojciechowi Szczęsnemu "6,5". Podkreślono, że świetnie zagrał zwłaszcza w końcówce meczu, gdy zatrzymał kilka groźnych uderzeń piłkarzy Lazio. Zwrócono uwagę na fakt, że to już piąty mecz z rzędu w Serie A, w którym Polak zachowuje czyste konto. "Milik to idealny towarzysz dla Keana, otwiera przed nim luki i sprawia, że drużyna łapie oddech. Gol na 3:0 to właściwa nagroda" - czytamy o drugim z Polaków, który dostał notę "7".

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Portal tuttojuve.com podkreśla, że to w ogromnej mierze dzięki Szczęsnemu Juventus nie stracił bramki już od 576 minut. Bramkarza nazwano "niesamowitym" za interwencje w końcówce i przyznano mu ocenę "6,5". Identyczną ocenę dziennikarze przyznali też Arkadiuszowi Milikowi, którego pochwalono za wkład w konstruowanie akcji ofensywnych drużyny.

"Elegancki w ruchach, cenny w rozwoju akcji" - tak o Miliku pisze natomiast portal juventusnews24.com i przyznaje mu "7". Wojciech Szczęsny otrzymał "6,5" za "ratowanie drużyny w różnych sytuacjach". Taką samą ocenę przyznał też bramkarzowi włoski oddział Eurosportu. Jego występ określono jednym słowem - "bezpieczeństwo". Milikowi przyznano natomiast "7".

Juventus dzięki wygranej przeskoczył Lazio w tabeli Serie A i obecnie z 31 punktami zajmuje w niej trzecie miejsce. Rzymianie mają o punkt mniej i są na czwartej pozycji. Liderem pozostaje Napoli z wyraźną przewagą na resztą stawki - 41 punktów. Drugi AC Milan zgromadził 33 punkty. Liga włoska wróci do gry 4 stycznia.